Radomiak Radom w ekstraklasie jako mistrz Fortuna 1 ligi! Wygrane derby z Koroną Kielce

Jacek Czaplewski
Włodzimierz Łyżwa
Radomiak Radom w PKO Ekstraklasie! Czekał na to aż 36 lat. W ostatnim meczu sezonu pokonał w derbach Koronę Kielce 2:0. To zwycięstwo zapewniło mu nie tylko bezpośredni awans, ale również wygranie Fortuna 1 Ligi. Wielki sukces trenera Dariusza Banasika, który rok temu - jako beniaminek - przegrał awans dopiero w barażach.

Tak padły bramki w meczu Radomiak Radom - Korona Kielce:

• 1:0 - Nieprawdopodobny początek gospodarzy. Pierwsza okazja i od razu gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (Gąska) do siatki głową trafia Abramowicz.
  • 2:0 - Zapytowski piąstkuje po wznowieniu z autu. Piłka wraca po główce w pole bramkowe i tam właśnie głową trafia Radecki.

Znakomicie Radomiak poradził sobie z presją tego spotkania. Od pierwszych minut odważnie zaatakował i bardzo szybko doczekał się bramki. Już w drugiej minucie po dośrodkoaniu z rzutu rożnego, Dawid Abramowicz uprzedził obrońców i głową trafił do siatki. Korona próbowała odpowiedzieć, ale miała problemy z konstrowaniem akcji. Jedynie w 10 minucie po przypadkowym strzale Jacka Kiełba przed przerwą kielczanie mogli trafić do siatki.

Zieloni mieli sporo dobrych okazji. Mateusz radecki w 21 minucie trafił z dystansu w poprzeczkę, a w 35 minucie słupek uratował drużynę z Kielc przed stratą kolejnej bramki.

W 41 minucie było już 2:0. Radecki dostał wysokie podanie na drugi słupek, znalazł się w świetnym miejscu i z bliska jedynie dołożył głowę.

W 57 minucie goście oddali pierwszy celny strzał. Podgórski sprytnie zabrał się na skrzydle, ale uderzył za lekko i Mateusz Kochalski nie miał problemów z obroną. Zieloni grali bardzo dobrze w defensywie. Nie pozwoli na zbyt wiele przyjezdnym. Korona próbowała, ale zupełnie była pozbawiona atutów.

Niestety z każdą minutą zawodnikom z Kielc puszczały nerwy. W 76 minucie doszło do przepychanek między zawodnikami. Łokciem w twarz dostał Meik Karwot i zrobiło sie gorąco. Po tej sytuacji arbiter pokazał aż cztery żółte kartki. Chwilę później rozpoczęło się wielkie świętowanie. Awans jest nasz - śpiewali kibice!!!!

Piłkarz meczu: Mateusz Radecki