Radomiak zremisował z Miedzią Legnica w 1. kolejce PKO Ekstraklasy 1:1. Piękna wyrównująca bramka Dawida Abramowicza. Zobaczcie zdjęcia

Dorota Kułaga
Piłkarze Radomiaka zremisowali z Miedzią Legnica 1:1 w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy. Ozdobą spotkania były bramki - dla Miedzi efektowną przewrotką zdobył ją urodzony w Starachowicach Maciej Śliwa, a dla Radomiaka pięknym strzałem w okienko Dawid Abramowicz. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Radomiak Radom - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Maciej Śliwa 53, 1:1 Dawid Abramowicz 81.
Radomiak: Kobylak - Grzybek, Cichocki (75. Justiniano), Rossi, Abramowicz - Cele, Łukasik (75. Pawłowski), Nascimento (56. Feliks)- Leandro (68. Semedo), Alves, Machado (56. Pik).
Miedź: Lenarcik - Gammelby, Mijusković, Aurtenetxe, Matynia - Matuszek, Śliwa, Chuca (59. Gulen), Dominguez (70. Cacciabue), Zapolnik - Henriquez (70. Obieta).
Sędziuje: Krzysztof Jakubik z Siedlec.
Żółte kartki: Leandro (Radomiak) - Mijusković, Chuca, Matynia, Obieta (Miedź).
Czerwona kartka: Mijusković (Miedź, 58 minuta, za drugą żółtą).
Widzów: 4120.

Już w pierwszej akcji groźny strzał na bramkę Radomiaka oddał Hiszpan Chuca, ale pewną interwencją z ekstraklasą przywitał się nasz bramkarz Gabriel Kobylak. Dla 20-letniego golkipera wypożyczonego z rezerw Legii Warszawa to debiut na tym poziomie. Kilka minut później piłkarze Radomiaka domagali się rzutu karnego, ale powtórkach było widać, że Filipe Nascimento po prostu wpadł w Nemanję Mijuškovicia, który w żadnym stopniu go nie faulował. Niemniej Czarnogórzec często grał na granicy faulu i w 20 minucie zobaczył żółty kartonik. Radomiak miał w pierwszej połowie dużą przewagę w posiadaniu piłki, nasi gracze do przerwy oddali aż 7 strzałów, ale żaden z nich nie był celny.

Początek drugiej połowy był podobny. Znów akcja Miedzi i strzał po którym Kobylak musiał futbolówkę na rzut rożny. Miedź grała w drugiej połowie lepiej niż w pierwszej, częściej była przy piłce i w 53 minucie objęła prowadzenie. Jens Martin Gammelby dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym spektakularnymi nożycami popisał się Maciej Śliwa, umieszczając piłkę tuż przy prawym słupku bramki Radomiaka. Co ciekawe Śliwa to zawodnik urodzony i wychowanych w Starachowicach, 40 kilometrów od Radomia.

W 57 minucie kolejny raz faulował Mijušković. Spóźniony Czarnogórzec podcinał przed własnym polem karnym, za co zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Radomia ruszył do huraganowych ataków. W 67 minusie z dystansu strzelał Alves, ale trafił w słupek. W 80 minucie nasz zespół wyrównał. Najpierw Lisandro Semedo wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej, debiutujący w Radomiaku pięknie zagrał do Anramowicza a ten z ostrego kąta posłał prawdziwą petardę, bramkarz nie miał żadnych szans.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bardzo bliski szczęścia był Mateusz Grzybek, ale jego strzał głową poszybował tuż nad poprzeczką i spotkanie zakończyło się remisem, z którego bardziej zadowolony powinien być beniaminek z Legnicy.

W Radomiu lekki zawód, bardzo było widać brak Karola Angielskiego.

Poniżej zapis relacji live z meczu Radomia - Miedź

90+4. Koniec meczu. Na inaugurację Radomiak zdobywa jeden punkt z beniaminkiem. Może odczuwać, bo grając z przewagą jednego zawodnika stworzył kilka dogodnych okazji, z których mógł i powinien zdobyć zwycięską bramkę.

90+3 - Świetna akcja Abramowicza, centra, główkuje Grzybek - nad poprzeczką.

90 - Sędzia dolicza 4 minuty.

81- GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Radomiaka! Bramka z gatunku - stadiony świata. Zawodnik Radomiaka uderzył z ostrego kąta z lewej strony i piłka wpadła w okienko! Kapitalne trafienie.

79 - Rzut wolny dla Radomiaka po faulu na Feliksie. Uderza Alves, ale trafia w jednego z zawodników Miedzi stojących w murze.

68 - Lisandro Semedo zastępuje Leandro. To jego debiut w Radomiaku.

67 - Alves mocno uderza z 25. metrów i trafia w słupek. Bramka Miedzi dziś jak "zaczarowana".

65 - Kontra Radomiaka, Feliks do Abramowicza, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowany.

58 - Mijusković dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę (faul na Michale Feliksie). Miedź do końca meczu będzie grała w dziesiątkę.

53 - Gol dla Miedzi. Przepiękne trafienie przewrotką Macieja Śliwy, Kobylak bez szans

52 - Kontratak Radomiaka, Alves podaje do Filipe, jednak strzał Nascimento zbyt lekki, żeby zaskoczyć Lenarcika.

51 - Chuca po raz drugi groźnie uderza na bramkę Radomiaka, ale broni Kobylak.

50 - Dośrodkowanie Abramowicza - Lenarcik łapie piłkę.

46 - Zaczynamy drugą połowę.

W pierwszej połowie Radomiak oddał siedem strzałów, ale żaden nie był celny. Miedź miała jedno celne uderzenie, ale pewnie obronił Kobylak. Oby w drugiej połowie było więcej precyzji i składnych akcji.

45+1. Koniec meczu. Do przerwy bez bramek.

45 - Zmarnowana dobrze zapowiadająca się kontra Radomiaka, znowu zabrakło dokładności.

42 - Żółta kartka dla Chuki za faul.

Radomiak ma przewagę, przeprowadza akcje skrzydłami, ale brakuje precyzji, zazwyczaj zawodzi ostatnie podanie.

20 - Żółta kartka dla Mijuskovicia za faul na wychodzącym na czystą pozycję Machado. Wydawało się, że będzie gorąco pod bramką Miedzi, ale rozegranie rzutu wolnego nie było najlepsze.

11 - Radomiak w natarciu. Strzał Rossiego z 15. metrów - piłka poszybowała nad bramkę Miedzi.

5 - Filipe Nascimento wbiegł w pole karne, zatrzymał się na jednym z zawodników Miedzi. Gospodarze domagali się karnego, ale sędzia Krzysztof Jakubik po konsultacji z arbitrem odpowiedzialnym za VAR zdecydował, że nie będzie "jedenastki".

2 - Mocny początek Miedzi, beniaminka PKO Ekstraklasy. Piłka trafiła do Chuci, uderzył mocno z około 18 metrów, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Gabriel Kobylak.

1 minuta - Zaczynamy!

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych: Krzysztofa Smulskiego i Ryszarda Swata.

W bramce Radomiaka zobaczyliśmy Gabriela Kobylaka. Rywalizacja na tej pozycji jest ogromna.

- Ja jestem pierwszym trenerem, ostateczna decyzja jest moja, kto stanie w bramce. Mamy sześciu bramkarzy, którzy mogą grać, nie spotkałem się z tym w żadnym klubie, żeby był taki raj na tej pozycji. Ale to problem dla tych zawodników, którzy są. Dzisiaj jest taka decyzja, że broni Kobylak. Chcemy zobaczyć jak liga zweryfikuje tych młodych zawodników - mówił przed meczem dla stacji Canal+ trener Radomiaka Mariusz Lewandowski.