Rafał Musioł: Paulo Sousa pracuje w systemie last minute

Rafał Musioł
- Najlepszym podsumowaniem meczu była reakcja kibiców, którzy podczas tych 90 minut kilkakrotnie wywoływali Roberta Lewandowskiego - pisze Rafał Musioł, zastępca szefa Działu Sportowego Dziennika Zachodniego.

Mecz z Rosją pokazał, jak mało czasu dostał na budowanie reprezentacji na Euro Paulo Sousa. Decyzje selekcjonera, szukającego absolutnie koniecznych rozwiązań na wypadek braku możliwości skorzystania z podstawowych zawodników, nie zapadają już nawet w systemie last minute, tylko jeszcze później. Portugalczyk z konieczności idzie na skróty, właściwie zlikwidował etap przedturniejowej selekcji, ale i tak wygląda na spóźnionego.

Sousa w przedostatniej próbie przed mistrzostwami zastosował opcję atomową. Na trybunach posadził Roberta Lewandowskiego, pokombinował w linii obrony. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby w duszy zadrżał. Bo na tle bladej Rosji i w spotkaniu, gdzie się raczej chodzi niż biega, a nogi szanuje zarówno swoje, jak i cudze, było średnio.

Polska - Rosja 1:1. Nie tak wyobrażali sobie ten mecz kibice, którzy przyszli na stadion. Po doskonałym początku, gdy już w 4. minucie Jakub Świerczok strzeluił bramkę, potem było już znacznie gorzej.Zobacz kolejne memy. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Polska - Rosja 1:1 MEMY Gdzie jest Lewandowski? Nastroje kib...

Z tego chaosu wyłonił się jedyny stabilny punkt w postaci Jakuba Świerczoka. Nawiasem mówiąc gol napastnika, przed którym furtka uchyliła się szerzej po kontuzji Arkadiusza Milika, ucieszył chyba wszystkich poza działaczami Piasta Gliwice. Ligowe popisy poparte reprezentacyjnym błyskiem sprawiają, że kwota miliona euro za wykup staje się coraz bardziej atrakcyjna, ale wciąż przebijająca sufit ekipy z Okrzei. No i w dodatku zdecydowanie już nie podlegająca żadnym negocjacjom.

Najlepszym podsumowaniem meczu była reakcja kibiców, którzy podczas tych 90 minut kilkakrotnie wywoływali Roberta Lewandowskiego. Nikt nie ma już wątpliwości, że kadra jest od swojego kapitana zależna w sposób jeszcze większy niż w ostatnich latach...