Reprezentacja Polski U-21 wygrała na wyjeździe z Estonią 1:0 w swoim drugim eliminacyjnym meczu

Jakub Jabłoński
Reprezentacja U-21. Drugie zwycięstwo w eliminacjach Euro
Reprezentacja U-21. Drugie zwycięstwo w eliminacjach Euro TVP Sport/screen
Reprezentacja Polski do lat 21 we wtorek rywalizowała na wyjeździe w Tallinie z Estonią w ramach drugiej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Selekcjoner drużyny młodzieżowej Michał Probierz dokonał tylko jednej korekty w porównaniu z poprzednim meczem z Kosowem (3:0). Zamiast Szymona Włodarczyka wystąpił Filip Szymczak. Ostatecznie polska kadra zwyciężyła 1:0 z niżej notowanym rywalem.

Eliminacje Euro U-21. Estonia - Polska 0:1

Skład zbudowany był głównie z utalentowanych młodzieżowców Ekstraklasy. Między słupkami stanął Kacper Tobiasz z Legii Warszawa, obroną kierował Ariel Mosór z Piasta Gliwice, w środku pola zobaczyliśmy Michała Rakoczego z Cracovii, na skrzydle Kajetana Szmyta z Warty Poznań, zaś w ataku Filipa Marchwińskiego z Lecha Poznań.

Podopieczni Michała Probierza przez większą część pierwszej połowy dominowali i stwarzali sobie dogodne okazję do zdobycia bramki. Najpierw w 10. minucie Bartłomiej Kłudka wjechał w pole karne, gdzie chciał wyłożyć piłkę na pustą bramkę swojemu reprezentacyjnemu koledze. Obrońca Estonii jednak zachował przytomność i niestety dla nas wybił piłkę. Parę minut później znakomitą okazję po dośrodkowaniu z lewej strony miał skrzydłowy Lecha Poznań - Filip Marchwiński, ale bramkarz Estończyków był górą.

Kolejną sytuacje atakujący Lecha Poznań miał równo po półgodzinie gry. Marchwiński idealnie się pokazał Mateuszowi Łęgowskiemu, który zagrał do niego długą piłkę w pole karne. Gracz "Kolejorza" przyjął sobie piłkę, ale po raz kolejny bramkarz bez najmniejszych problemów poradził sobie z tym strzałem.

Druga połowa w wykonaniu "Orłów" Probierza znacznie słabsza. Gospodarze po błędzie Bejgera w 70. minucie byli blisko objęcia prowadzenia.

Ostatecznie na dziewięć minut przed końcem spotkania Filip Szymczak kapitalnie wykorzystał dośrodkowanie pomocnika Manchesteru United - Maxiego Oyedele, który wszedł w 73. minucie. Napastnik "Kolejorza" perfekcyjnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Po pierwszych dwóch meczach eliminacyjnym Polacy mają dokładnie sześć punktów. Najpierw zwycięstwo z Kosowem (3:0), a teraz z Estonią 1:0. Znakomity początek "Orłów" Probierza!

U-21. Estonia - Polska 0:1

Bramki: Filip Szymczak 81'
Żółte kartki: Henri Leoke 77' - Szymon Włodarczyk 76', Łukasz Bejger 90+4'
Mecz odbył się na stadionie w Tallinie

Polska U-21: Tobiasz - Mosór, Peda, Bejger - Kłudka (Pyrka 73'), Łęgowski, Rakoczy, Biegański (Wójtowicz 62'), Szmyt (Włodarczyk 62') - Marchwiński (Oyedele 73'), Szymczak

REPREZENTACJA w GOL24

Wszystko wskazuje na to, że 12 września będzie ostatnim dniem Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Który z dotychczasowych trenerów Biało-Czerwonej kadry radził sobie najgorzej? Konkurencja jest całkiem spora.Aby zobaczyć wszystkich trenerów klikaj strzałkę w prawo!

Najgorsi trenerzy reprezentacji Polski w XXI wieku. Fernando...