Resovia wygrywa w Płocku. Koniec świetnej passy Nafciarzy (WIDEO)

Maciej Akimow
Piłkarze Resovii ograli w Płocku Wisłę
Piłkarze Resovii ograli w Płocku Wisłę Michał Kalinowski
Ostatnia akcja meczu zadecydowała o końcowym wyniku meczu Wisły Płock z Resovią. Goście rzutem na taśmę wygrali 1:0, mimo że to Wisła na przestrzeni całego meczu stworzyła sobie więcej okazji bramkowych. Niewykorzystane okazje się jednak mszczą, a ten mecz pokazał to dobitnie.

Już na początku spotkania Nafciarze stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Dwa razy w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Sekulski, jednak w obu przypadkach górą był bramkarz gości. Zawodnik z Płocka przynajmniej jedną z tych okazji powinien był wykorzystać.

W końcówce pierwszej połowy spotkania Wisła stworzyła sobie jeszcze dwie świetne okazje do wyjścia na prowadzenie. Najpierw fantastycznym uderzeniem popisał się Nadolski, który trafił w poprzeczkę. W drugiej sytuacji bramkarz gości zbił piłkę po dośrodkowaniu tuż pod nogi Krzywickiego. Napastnik nie był w stanie jednak trafić do pustej bramki, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy na tablicy było 0:0, choć lepsi byli gospodarze, a ich prowadzenie nikogo by nie zdziwiło. Z czterech fantastycznych okazji przynajmniej jedną powinni wykorzystać.

W drugiej połowie było sporo walki, a sędzia musiał kilka razy upominać zawodników żółtą kartką. Aspekty czysto sportowe wskazywały na remis i wszyscy kibice myśleli, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. W ostatniej akcji meczu Resovia bez namysłu posłała długą piłkę pod pole karne gospodarzy. Tam pojedynek główkowy przegrał jeden z zawodników Wisły. Piłka poleciała w kierunku bramki, a duży błąd popełnił Kiełpin, któremu piłka wyleciała z rąk. Taki prezent wykorzystał Tomasz Ciećko i bez namysłu skierował futbolówkę do bramki.

Po meczu trener gości podziękował kibicom za gorący doping. Docenił też grę swoich piłkarzy i stwierdził, że z determinacją spełniali swoje założenia taktyczne. Tomasz Tułacz stwierdził też, że mecz stał na niezłym poziomie.

Marcin Karczmarek podsumował mecz jako bolesną porażkę. Z przebiegu całego spotkania Wisła nie było gorsza, a niewykorzystane okazje przesądziły o wszystkim. Końcówka spotkania, sporo przypadku i Wisła znalazła pogromcę po 8. spotkaniach w lidze bez porażki.

Na trybunach również panowała fantastyczna atmosfera. Do Płocka w końcu przyjechali kibice drużyny gości (było ich 230), którzy przez cały mecz wspierali swój zespół. Mobilizację fanów Wisły przed meczem również można podsumować na ogromny plus. W młynie zebrało się sporo osób, a także zaprezentowano oprawę. Oby w Płocku było więcej spotkań prowadzonych w takiej atmosferze.