Rewanże zgodnie z planem. Real i Schalke grają dalej

Jacek Pałupa / Głos Wielkopolski
Schalke 04 Gelsenkirchen i Real Madryt przypieczętowały dzisiaj swój awans do półfinału Ligi Mistrzów. Niemcy pokonali Inter Mediolan 2:1, a Królewscy odprawili Tottenham Londyn, wygrywając na White Heart Lane 1:0.

Środowe spotkania rewanżowe w ćwierćfinale Ligi Mistrzów nie wzbudzały dużych emocji z prostego powodu. Ekipa Schalke 04 Gelsenkirchen w pierwszym meczu w Mediolanie zdemolowała Inter 5:2 i tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać niemieckiej drużynie awans do półfinału. Podobnie było w drugiej parze, gdzie Real Madryt tydzień temu rozbił Tottenham Hotpsur na Santiago Bernabeu 4:0. Inter i Tottenham mogły jedynie pożegnać się z honorem z rozgrywkami LM.

Liga Mistrzów - wyniki, terminarz, live - więcej o rozgrywkach w specjalnym dziale

Chyba zdecydowanie bardziej na korzystnym rezultacie w rewanżu zależało angielskiej jedenastce, która już w pierwszej połowie przeprowadziła kilka interesujących akcji na bramkę Realu. Defensorom z Madrytu mocno dali się we znaki szczególnie Gareth Bale, szarżujący po lewej stronie boiska oraz Aaron Lennon grający po drugiej stronie murawy.

Tottenham Hotspur - Real Madryt - zapis relacji na żywo!

Obaj potrafili dobrze dośrodkować w pole karne Ikera Casillasa, ale ich koledzy na czele z Romanem Pawliuczenką, nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Gracze Realu może i częściej utrzymywali się przy piłce, to jednak ich ataki na bramkę rywali prowadzone były w niezbyt forsownym tempie. Ale to krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, jedenastka z Madrytu objęła prowadzenie. Cristiano Ronaldo zdecydował się na strzał z około 25 metrów, a piłka przełamała palce Gomesa i wtoczyła się do siatki. Tottenham za wszelką cenę próbował zdobyć choćby honorowego gola, ale po raz drugi przegrał z Realem i zakończył przygodę w LM.

Z kolei w Gelsenkirchen Inter nie miał zbyt wielu argumentów, aby odrobić duże straty z San Siro. Podopieczni trenera Leonardo nie potrafili zaskoczyć dobrze zorganizowanej ekipy Schalke. Gospodarze natomiast tuż przed zakończeniem pierwszej połowy objęli prowadzenie 1:0. Edu znakomicie zagrał prostopadle do Raula Gonzaleza, który wpadł w pole karne, ograł Julio Cesara i wpakował piłkę do pustej bramki. To był już 71. gol Hiszpana w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Goście wyrównali krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony, a do siatki trafił Thiago Motta. Zwycięskiego gola dla Schalke zdobył w 81. Howedes po pięknym podaniu Raula i Inter - obrońca europejskiego trofeum - po raz drugi przegrał w ćwierćfinale tej edycji LM.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Inter Mediolan - zapis relacji na żywo!

Tak więc w półfinale Ligi Mistrzów Barcelona zagra z Realem Madryt, a Schalke zmierzy się z Manchesterem United. Pierwsze mecze 26 i 27 kwietnia - rewanże 3 i 4 maja.