Roma rzutem na taśmę pokonała Napoli. Cały mecz Szczęsnego [ZDJĘCIA]

Mateusz Wojciechowski
AS Roma pokonała Napoli 1:0
AS Roma pokonała Napoli 1:0 Riccardo Antimiani
W meczu 35. kolejki Serie A Roma pokonała Napoli 1:0. Kiedy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, gola na wagę zwycięstwa gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił Radja Nainggolan. Cały mecz w rzymskiej bramce rozegrał Wojciech Szczęsny, który zachował czyste konto.

Mecz zaczął się od groźnych ataków gospodarzy. Już w 47. sekundzie Mohamed Salah uderzył nieopodal spojenia słupka z poprzeczką. Egipcjanin był bardzo aktywny od początku meczu. W 7. minucie próbował urwać się obrońcom Napoli, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Kilka minut później rozpoczął dobrą akcję z rzutu wolnego. Podał piłkę do podał do Alessandro Florenziego, a ten oddał bardzo mocny strzał i tylko ofiarność obrońcy Napoli spowodowała, że piłka nie trafiła do siatki.

W 17. minucie nietypowego urazu nabawił się Kostas Manolas. W walce o piłkę Gonzalo Higuain uderzył go w oko. Grecki zawodnik po kilku minutach gry zasygnalizował, że ma kłopoty ze wzrokiem i opuścił boisko.

W dalszej fazie gry bohaterem AS Romy był Wojciech Szczęsny. Dries Mertens zakończył swoją akcję mocnym strzałem strzałem z 20 metrów, jednak Polak fenomenalnie interweniował. Z kolei w 30. minucie Gonzalo Higuain przyjął dośrodkowanie, minął zwodem obrońców rywali i uderzył na bramkę, jednak po raz kolejny dobrze spisał się Szczęsny.

Piłkarze Napoli próbowali dominować. W 32. minucie próbowali sprytnego zagrania w głąb pola karnego, jednak czujny w bramce był Wojciech Szczęsny, który wyszedł z bramki i wyłapał dośrodkowanie.

W 40. minucie meczu bardzo groźnie zaatakowali piłkarze AS Romy. Na tyle, że za przerwie akcji, aż dwóch zawodników Napoli zostało ukaranych żółtymi kartkami.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku Napoli. Marek Hamsik znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i oddał ładny strzał, jednak po raz kolejny w tym meczu świetnie spisał się Wojciech Szczęsny.

Goście próbowali atakować bramkę AS Romy, jednak gospodarze grali dobrze taktycznie i piłkarze Napoli mieli problemy z oddaniem celnego strzały. A poza tym, na przedpolu bardzo dobry mecz rozgrywał bramkarz gospodarzy, który wyłapywał wszystkie górne piłki.

Piłkarze Luciano Spallettiego dobrą okazję stworzyli w 61. minucie Stephan El Shaarawy oddał strzał, po którym piłka została zablokowana przez obrońcę. Roma kontynuowała jednak akcję i groźnie strzelił Maicon. Piłkę wybił jednak Reina.

W 73. minucie fatalnie w polu karnym interweniował Maicon, który zawahał się i do piłki dopadł Gonzalo Higuain, który oddał strzał. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Wojciech Szczęsny, który był w dzisiejszym meczu w świetnej dyspozycji.

Okazję do rehabilitacji za wcześniejszą akcję miał Maicon, który zmarnował jednak świetną okazję. Jego strzał z dobitki przeleciał kilka centymetrów od prawego słupka.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym wynikiem, w dobrej sytuacji znalazł się Radja Nainggolan, który pokonał Pepe Reinę i dał zwycięstwo AS Romie, która wygrała z Napoli 1:0.

W związku w tym po mistrzowski tytuł po raz piąty z rzędu sięgnęli piłkarze Juventusu Turyn. Skomplikowała się także sytuacja Napoli, ponieważ na chwilę obecną ma tylko dwa punkty przewagi nad Romą. Gra toczy się o bezpośredni awans do Ligi Mistrzów, więc emocji w Seria A, na pewno nie zabraknie!