Rubin Kazań - Atletico Madryt LIVE! Czysta formalność?

Michał Dembek
Po przegranym 0:2 meczu na Vincente Calderon, Atletico Madryt staje przed arcytrudnym zadaniem odrobienia tych strat na wyjeździe, w mroźnej Rosji. Czy mocno odmłodzony skład Roji Blancos zdoła się przeciwstawić świetnie zorganizowanym rywalom?

Z racji warunków pogodowych miejsce rozegrania spotkania zostało przeniesione z Kazania do Moskwy, ale mimo tego w dzisiejszym meczu piłkarze muszą się przygotować na ujemną temperaturę.

Dla Atletico Madryt priorytetem wydają się być rozgrywki krajowe. Diego Simeone mając na uwadze walkę z Realem Madryt o drugą pozycje w lidze zdecydował się dać odpoczynek kilku swoim podstawowym piłkarzom. Do Rosji nie pojadą: Diego Godin, Filipe, Juanfran, Tiago, Koke, Arda Turan,Diego Costa (pauzuje za czerwoną kartkę). W miejsce tych zawodników powołani zostali młodzi wychowankowie klubu.

W lidze rosyjskiej trwa aktualnie przerwa zimowa, więc trener gospodarzy nie musi oszczędzać sił swoich piłkarzy, jednak na konferencji prasowej zapowiedział, że dokona kilku zmian w składzie. Jedynym poważnym osłabieniem Rubinu będzie brak zawieszonego za czerwoną kartkę Romana Sharonova.

Poprzednie spotkanie świetnie rozpoczęli Rosjanie i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkarz wypluł przed siebie strzał Salamona Rondona, do piłki dopadł Gökdeniz Karadeniz i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Po bramce żadna z drużyn nie zdołała przejąć wyraźnej inicjatywy na boisku, ale to ataki Rubinu wydawały się groźniejsze. Pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał kapitan gości Roman Sharonov. Po przerwie do głosu doszli Roji Blancos, ale mimo kilku świetnych okazji nie zdołali zmienić rezultatu. W końcówce spotkania kompletnie nieodpowiedzialnie zachował się bramkarz Atletico, Sergio Asenjo, który udał się w pole karne rywali przy okazji rzutu rożnego. Golkiper bramki głową nie strzelił, a szybka kontra rywali zaowocowała celnym strzałem Pablo Orbaiza do pustej bramki.