Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce LIVE, WYNIK, NA ŻYWO Niebiescy wchodzą do gry! Debiut trenera Jarosława Skrobacza

Tomasz Kuczyński
24.07.2021 r. W próbie generalnej przed ligą Ruch Chorzów wygrał przy Cichej z MKS-em Kluczbork. W piątek 30 lipca Niebiescy zagrają w 1. kolejce II ligi z Pogonią Siedlce. Arkladiusz Gola
W piątek 30.07.2021 r. na inaugurację sezonu eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał z Pogonią Siedlce. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Cichej o godz. 19.20. To debiut Jarosława Skrobacza na trenerskiej ławce w oficjalnym meczu Niebieskich. Poniżej prowadzona była RELACJA LIVE z meczu Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce.

Koniec 1:1.

'90+4. Opatrywany bramkarz gości. Jeszcze gramy. Wcześniej Michał Biskup nie zdołał skierować piłki z bliska do bramki.

90. minuta. Sędzia doliczył 4 minuty.

88. minuta. Sędzia rozdaje kartki. Teraz dostał Piotr Wyroba.

85. minuta przepychanki na boisku.

83. minuta. Ruch atakuje, głośny doping kibiców.

76. minuta. Szybka akcja Pogoni i z bliska głową piłkę do bramki skierował Maciej Górski. 1:1.

75. minuta. Groźnie z wolnego uderzył Janoszka. Był rzut rożny.

72. minuta. Potrójna zmiana również w Pogoni. Wszedł m.in. znany z gry w Ruchu Eduards Visnakovs.

70. minuta. Brakuje sytuacji z obu stron. Trwa twarda walka.

65. minuta. Potrójna zmiana w Ruchu, wszedł m.in. Łukasz Janoszka.

60. minuta. Nadal 0:0. Mecz ogląda ponad 4,5 tys. widzów.

Zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy. Ruch prowadzi 1:0.

37. minuta. Strzał z dystansu Konrada Kasolika - nad poprzeczką. Było blisko.

32. minuta. Daniel Szczepan chciał z daleka przelobować wysuniętego bramkarza, ale uderzył za lekko.

29. minuta. Były zawodnik Ruchu Miłosz Przybecki miał dobrą okazję, ale chybił z bliska.

19. minuta. 1:0 dla Niebieskich. Jakub Siwek zagrał przed bramkę do Przemysława Szkatuły, który uderzył z pierwszej piłki z kilku metrów nie do obrony.

12. minuta. Mogło być 1:0 dla Ruchu. Bramkarz gości Bartosz Klebaniuk świetnie obronił strzał Tomasza Foszmańczyka ze środka pola karnego.

10.minuta - nerwowy początek gospodarzy. Pogoń już postraszyła.

Kibice Ruchu głośno dopingują.

4. minuta. Jakub Siwek dostał żółtą kartkę. Wynik 0:0.

Gramy!

Drużyny już na boisku. Zaraz minuta ciszy dla Powstańców Warszawskich.

W wyjściowym składzie znalazło się trzech piłkarzy, którzy przyszli latem do Ruchu - Przemysław Szkatuła, Daniel Szczepan i Filip Nawrocki.

Znamy wyjściowy skład Ruchu Chorzów.

Wcześniej pisaliśmy:

Ruch Chorzów po dwóch sezonach w III lidze wrócił na szczebel centralny rozgrywek PZPN. W piątek rozegra pierwszy mecz w roli beniaminka eWinner 2. Ligi, a rywalem będzie Pogoń Siedlce, która w poprzedni sezon zakończyła na 13. miejscu.

RUCH CHORZÓW - POGOŃ SIEDLCE LIVE

O tym jak bardzo kibice Niebieskich tęsknią już za ligą świadczyła sobotnia prezentacja drużyny na „Skałce” w Świętochłowicach, która zgromadziła tłum fanów.

- Chciałbym żeby taka atmosfera towarzyszyła wam przy okazji oglądania nas na stadionie -mówił ze sceny trener Jarosław Skrobacz. - Ze swojej strony mogę was zapewnić, że zrobimy wszystko żebyście mieli jak najwięcej powodów do zadowolenia z naszej gry, żebyście po prostu, tak jak jesteście dumni od lat ze swojego klubu, mogli być też dumni z tej drużyny, która przystąpi do tegorocznych rozgrywek. Uwielbiam ten okrzyk "Niebiescy", kiedy się niesie po Cichej. Do zobaczenia na stadionie!

RUCH CHORZÓW - POGOŃ SIEDLCE NA ŻYWO

Dla Jarosława Skrobacza mecz z Pogonią będzie oficjalnym debiutem w roli trenera Ruchu. W sobotę zadebiutował przy Cichej, a Niebiescy wygrali w sparingu z MKS-em Kluczbork 3:0. W pozostałych grach kontrolnych tego lata Ruch wygrał z Hejnałem Kęty 9:0, zremisował z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:1, z Odrą Opole 0:0, przegrał z Koroną Kielce 0:1, pokonał Ruch Zdzieszowice 6:0 i w ostatnim sparingu wygrał ze Skalnikiem Sulejów 6:2.

- Moim zdaniem sparingi pokazały, że nie możemy mieć kompleksów i stać nas na wiele, jednak tak naprawdę prawdziwym testem będzie liga - stwierdził nowy zawodnik Ruchu Tomasz Dyr, w rozmowie na klubowej stronie. Zapytany o mecz z Pogonią powiedział: - Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zwycięstwo. Mam nadzieje, że uda nam się to zrealizować i będziemy mogli już w piątek wszyscy razem wspólnie cieszyć się z pierwszej wygranej i dobrego rozpoczęcia sezonu.

RUCH CHORZÓW - POGOŃ SIEDLCE WYNIK

Ruch wraca na szczebel centralny rozgrywek PZPN po 803 dniach. Niebiescy zakończyli drugoligowy sezon 2018/2019 na ostatnim miejscu w tabeli oraz wyjazdową porażką 0:1 z... Pogonią Siedlce (19 maja 2019). Zespół z Siedlec w letnich sparingach zaliczyła same porażki - ze Zniczem Pruszków 0:2, Wisłą Puławy 0:4 i Wigrami Suwałki 1:2.

RUCH CHORZÓW - POGOŃ SIEDLCE ONLINE

W kadrze Ruchu na mecz z Pogonią jest dwóch zawodników, którzy zmagają się z kontuzjami i ich występ stoi pod znakiem zapytania. Mowa o Łukaszu Janoszce i Michale Mokrzyckim. Możliwe, że jeżeli zagrają, to jako zmiennicy.

Mecz Ruchu z Pogonią Siedlce sędziować będzie Marcin Kochanek z Opola.

Transmisję audio będzie można śledzić na YouTube za pośrednictwem klubowej telewizji Ruch.TV.