Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław: Dwie bramki Szczepana na przywitanie Niebieskich ze Stadionem Śląskim ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Na Stadionie Śląskim Ruch zremisował ze Śląskiem dzięki dwóm bramkom Daniela Szczepana  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na Stadionie Śląskim Ruch zremisował ze Śląskiem dzięki dwóm bramkom Daniela Szczepana Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 28 października meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2. Niebiescy wrócili do Chorzowa i po ponad 14 latach przerwy rozegrali mecz ligowy na Stadionie Śląskim. Najlepiej z tym obiektem przywitał się Daniel Szczepan, który strzelił dwie bramki dla chorzowian. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław.

Ruch Chorzów - Śląsk: Dwie bramki Szczepana na przywitanie Niebieskich ze Stadionem Śląskim

Ruch wrócił na Stadion Śląski po ponad 14 latach i był to powrót udany. Chorzowianie kiepsko zaczęli mecz ze Śląskiem, który po wcześniej porażce Jagiellonii wrócił na fotel lidera PKO Ekstraklasy.

Wrocławianie już w 4 minucie objęli w Kotle Czarownic prowadzenie. Po dośrodkowaniu Petra Schwarza z rzutu wolnego Łukasz Bejger wykorzystał złe ustawienie Sebastiana Szymańskiego i z bliska posłał piłkę do siatki. Było to pierwsze trafienie młodzieżowca Śląska w tym sezonie. Wracający do bramki Ruchu po 9-ledtniej przerwie Krzysztof Kamiński bardzo szybko musiał wyciągać piłkę z siatki.

Chorzowianie niesieni dopingiem blisko 30 tysięcy kibiców dość szybko wyrównali. Patryk Janasik w walce o górną piłkę we własnym polu karnym uderzył łokciem w twarz Tomasza Wójtowicza. Sędzia Paweł Raczkowski początkowo nakazał grać dalej, ale po interwencji z wozu VAR obejrzał całą sytuację na monitorze i wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem karnego był Daniel Szczepan wprawiając w euforię tłum fanów Niebieskich i strzelając pierwszego po długiej przerwie gola dla Ruchu na Śląskim.

Pojedynek był wyrównany, ale na przerwę to goście schodzili z zapasem jednej bramki. W doliczonym czasie gry I połowy wrocławianie przeprowadzili składną akcję mając przed polem karnym chorzowian liczebną przewagę. Patrick Olsen sprytnie zagrał do Nahuela Leivy i Hiszpan, który piłkarskiego abecadła uczył się w Argentynie, nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z bramkarzem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - ŚLĄSK WROCŁAW

Po zmianie stron chorzowianie dążyli do wyrównania, ale mieli spory problem z wypracowaniem sobie sytuacji strzeleckich. Najbliższy szczęścia był Tomas Podstawski. Po dośrodkowaniu z wolnego Macieja Sadloka Portugalczyk musnął piłkę głową, ale ta przeleciała tuż obok słupka bramki Śląska.

W końcówce los uśmiechnął się do Niebieskich. Po ostrym wejściu Rafała Leszczyńskiego w próbującego strzelać głową Szczepana warszawski arbiter podyktował drugiego karnego dla Ruchu. Bramkarz wrocławian co prawda wybił piłkę, lecz przy okazji staranował napastnika chorzowian, który długo nie podnosił się z murawy. Gdy jednak w końcu wstał to podszedł do jedenastki i po raz drugi pewnie ją wykorzystał.

W doliczonym czasie gry najpierw piłkę meczową dla Śląska zmarnował rezerwowy Michał Rzuchowski pudłując z najbliższej odległości, a później za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Peter Pokorny. Ruch zremisował z liderem PKO Ekstraklasy, a w zdobyciu tego punktu z pewnością pomogła mu magia Stadionu Śląskiego.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:2 (1:2)

Bramki 0:1 Łukasz Bejger (4), 1:1 Daniel Szczepan (19-karny), 1:2 Nahuel Leiva (45+2), 2:2 Daniel Szczepan (81-karny)