Schalke - Bayern LIVE!

Maciej Pietrasik
Starcia Schalke 04 Gelsenkirchen z Bayernem Monachium to jeden z klasyków Bundesligi. W ostatnich latach monachijczycy pewnie wygrywali kolejne spotkania i trudno wyobrazić sobie, aby dzisiaj było odwrotnie. Okazję do przełamania się w oficjalnym meczu Bayernu będzie miał Robert Lewandowski.

Schalke nie rozpoczęło tego sezonu zbyt dobrze. Najpierw zawodnicy z Gelsenkirchen niespodziewanie odpadli w 1/32 finału Pucharu Niemiec po porażce 1:2 z Dynamem Drezno. Nie lepiej było na inaugurację Bundesligi. Podopieczni Jensa Kellera co prawda prowadzili z Hannoverem 1:0, ale w drugiej połowie ich słaba gra sprawiła, że rywale w ciągu zaledwie trzech minut wyszli na prowadzenie i piłkarze Schalke wrócili do Gelsenkirchen bez punktów.

O przełamanie w meczu z Bayernem ciężko będzie również z powodu kontuzji. W ostatnim meczu poważnej kontuzji kolana doznał Sead Kolasinać i jego występ w sobotę będzie niemożliwy. Ponadto na pewno nie zagrają leczący dłuższe urazy Atsuda i Farfan, a pod znakiem zapytania stoją występy Kevina-Prince'a Boatenga i Klaasa Jana Huntelaara.

W nieco lepszych nastrojach są zawodnicy Bayernu, choć u mistrzów kraju też nie wszystko przebiega tak, jak chciałby Pep Guardiola. Przegrana w Superpucharze Niemiec i wymęczone zwycięstwo nad Wolfsburgiem. Szczególnie widoczny był brak sił "Bawarczyków" w końcówce ostatniego pojedynku.

Do gry w Gelsenkirchen są gotowe dwa nowe nabytki Bayernu - Mehdi Benatia i Xabi Alonso, ale Guardiola prawdopodobnie nie zdecyduje się na wystawienie ich już od pierwszej minuty. Niepewny jest natomiast występ Arjena Robbena. Na pewno nie zagrają natomiast Thiago, Javi Martinez i Bastia Schweinsteiger.

Ostatnie pojedynki obu zespołów jednoznacznie wskazują na faworyta. W siedmiu ostatnich pojedynkach między Bayernem i Schalke triumfowali aktualni mistrzowie Niemiec. Bezlitosny dla Schalke jest również bilans bramkowy - 2:23. Jakby tego było mało, to oba trafienia dla Schalke są golami samobójczymi. Ostatni raz bramkarza Bayernu gracz drużyny z Gelsenkirchen pokonał... w 2010 roku.

Dla nas ważna jest rzecz jasna postawa Roberta Lewandowskiego, który w trzech oficjalnych spotkaniach Bayernu nie zdobył żadnej bramki. Co ciekawe, swoją pierwszą bramkę dla Borussii zdobył na stadionie Schalke. Czy ten okaże się szczęśliwy i tym razem? Początek meczu już o 18:30.