Sebastian Szymański zaliczył asystę i dał nadzieję przed rewanżem z Olympiacosem. Fenerbahce wróciło z dalekiej podróży

Jakub Jabłoński
Szymański zanotował asystę w przegranym meczu Ligi Konferencji. Fenerbahce z nadzieją PAP/EPA/GEORGIA PANAGOPOULOU
Sebastian Szymański wyszedł w pierwszym składzie na czwartkowy mecz Fenerbahce z Olympiacosem i po pierwszej połowie ćwierćfinału tegorocznej Ligi Konferencji z pewnością dobrego humoru polski pomocnik mieć nie mógł. Jego drużyna na greckiej ziemi przegrywała do przerwy 0:2, a w 57. minucie sytuacja była jeszcze gorsza dla tureckiej ekipy. Ostatecznie przyjezdni zniwelowali trzybramkową stratę do tylko jednego trafienia. Bramkę na 2:3 wypracował reprezentant Polski, który miał asystę.

Olympiacos - Fenerbahce 3:2

Koledzy Sebastiana Szymańskiego nie tak wyobrażali sobie wejście w mecz tegorocznej 1/4 finału Ligi Konferencji z greckim Olympiacosem. Od 8. minuty przegrywali oni bowiem po trafieniu atakującego gospodarzy Kostasa Fourtounisa. Grek popisał się znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego w dolny róg bramki strzeżonej przez Dominika Livakovicia. Chorwat nie zdażył ze skuteczną interwencją do atomowego strzału.

Potem było jeszcze gorzej. Dobrze znany z europejskich boisk Stefan Jovetić dostał piłkę w polu karnym i holując ją przez chwilę szukając dogodnego miejsca do oddania strzału oddał mocny strzał po przekątnej bramki reprezentanta Chorwacji, który przypomnijmy jest brązowym medalistom mistrzostw świata w Katarze.

Gol dla Olympiacosu
Gol dla Olympiacosu PAP/EPA/GEORGIA PANAGOPOULOU

W drugiej połowie gospodarze zdążyli zadać jeszcze jeden cios. Chiquinho podwyższył prowadzenie greckiej drużyny na 3:0 i sytuacja przed rewanżem dla ekipy polskiego pomocnika była już bardzo, ale to bardzo niekomfortowa. Poczekajmy jednak... dopóki piłka w grze - wszystko się może zdarzyć. Pierwszą bramkę w tym meczu Fenerbahce zdobyło w 68. minucie za sprawą Dusana Tadicia z rzutu karnego.

Sebastian Szymański z asystą oraz dwiema znakomitymi okazjami na gola

Polak trzeba przyznać, że po zmianie stron zdecydowanie ożywił grę. Najpierw miał znakomitą okazję "sam na sam" z bramkarzem Olympiacosu, lecz ten poradził sobie z jego strzałem głową i sparował piłkę na rzut rożny, a potem 24-latek precyzyjnie zgrał piłkę do swojego kolegi, który nie mógł się w 74. minucie pomylić.

Parę minut później rozgrywający z kraju znad Wisły miał kolejną świetną okazję. Podobnie jak wcześniej kadrowicz Michała Probierza nieskutecznie główkował. - Może przyda mu się lekcja od Leonardo Bonucciego, który teraz zameldował się na boisku - żartowali komentatorzy na antenie Viaplay.

Rewanż w Stambule za tydzień. Fenerbahce śmiało można powiedzieć - wróciło z dalekiej podróży i pokazało niesamowity charakter. Drużyna z reprezentantem Polski nie musi być spisywana na straty jeszcze w tym dwumeczu. Warto jednak dodać, że w Olympiacosie gra piłkarz z polskim paszportem - Santiago Hezze, który w czwartek również wyszedł w podstawowym składzie.

PAP/EPA/GEORGIA PANAGOPOULOU
Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...