Sensacja na Mistrzostwach Świata U-20. Panama zatrzymała Argentyńczyków

Grzegorz Ignatowski
Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz inaugurujący Mistrzostwa Świata do lat 20, odbywające się w Nowej Zelandii. Faworyzowana Argentyna zaledwie zremisowała z Panamą 2:2.

Argentyńczycy jako pierwsi objęli prowadzenie po tym, jak bramkę strzelił Angel Correa. Jednak zaledwie pięć minut później do remisu doprowadził Jhamal Rodriguez. Na 11 minut przed końcem Correa raz jeszcze trafił do siatki, ale pięć minut później Panamczycy odpowiedzieli za sprawą trafienia Fidela Escobara. Mimo ataków w końcówce spotkania "Albicelestes" nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Remis 2:2 został odebrany w kraju jako kompromitacja

Argentyna U-20 − Panama U-20

Gole:Angel Correa 14', 79' - Jhamal Rodríguez 19', Fidel Escobar 84'

Argentyna: Augusto Batalla − Tiago Casasola, Nicolas Tripichio, Leonardo Rolón, Facundo Monteseirín − Lucas Matías Suarez (58 Andres Cubas), Tomas Martinez, Alejandro Romero (52 Cristian Espinoza) − Angel Correa, Giovanni Simeone, Emiliano Buendia (66 Cristian Pavon).

Panama: Jaime de Gracia − Jesus Araya, Jomar Diaz, Fidel Escobar, Chin Hormechea − Jhamal Rodríguez, Luis Pereira, Julian Velarde, Ismael Díaz (88 Francisco Narbon) − Carlos Small (90 Ervin Zorrilla), Jesus Gonzalez (78 Edson Samms).

W meczach grupy B również pachniało niespodzianką. Reprezentacja USA ostatecznie pokonała ekipę Mjanmy, choć po dziesięciu minutach egzotyczni rywale prowadzili 1:0. W innym meczu tej grupy Nowa Zelandia zremisowała z Ukrainą 0:0.