Seria zwycięstw Borussii Dortmund zakończona przez beniaminka Bundesligi

Damian Orłowicz
Borussia Dortmund zremisowała na Impuls Arena z miejscowym Augsburgiem 0:0 i po raz pierwszy w rundzie wiosennej straciła punkty. Bliski strzelenia bramki w pierwszej połowie był Robert Lewandowski, jednak piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. W spotkaniu wystąpili także Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Niespodziewanie od pierwszych minut spotkania zaatakowali piłkarze gospodarzy. W 13. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Paula Verhaegha, głową na bramkę uderzył Torsten Oehrl, jednak dobrą interwencją popisał się Roman Weidenfeller. Groźnie było także w 21. minucie, gdy po wybiciu Bendera piłka odbiła się od Matsa Hummelsa i niewiele brakowało, aby padła bramka samobójcza.

Jedyną groźną sytuację w pierwszej połowie Borussia przeprowadziła w 39. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę głową uderzył Robert Lewandowski, jednak piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Augsburga, Sebastian Langkamp. W końcówce pierwszej połowy gra się zaostrzyła, przez co sędzia spotkania był zmuszony do pokazania zawodnikom czterech żółtych kartek.

Druga połowa tak jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Augsburga. Już w 47. minucie mocno na bramkę uderzył Axel Bellinghausen, ale jego strzał zdołał obronić Roman Weidenfeller, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W drugiej części spotkania Borussia Dortmund była najbliżej strzelenia bramki w 60. minucie meczu. Piłkę dośrodkowywał Kuba Błaszczykowski, a na bramkę uderzył Kevin Grosskreutz. Ale piękną paradą popisał się bramkarz Augsburga. W 69. minucie piłka wpadła do bramki Dortmundu, jednak Stephan Hain minimalnie znalazł się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

W ostatnich dwudziestu minutach nie zobaczyliśmy więcej sytuacji bramkowych i Augsburg sensacyjnie zremisował z Borussią Dortmund 0:0. Jest to ważny punkt dla walczącego o utrzymanie beniaminka , natomiast przewaga lidera stopniała do pięciu punktów nad drugim w tabeli Bayernem Monachium.

Pełny mecz w składzie Borussii rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, natomiast Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 87. minucie spotkania.

Augsburg - Borussia Dortmund 0:0

Sędzia: Knut Kircher

Żółte kartki: Gibril Sankoh, Koo Ja-Cheol - Neven Subotić, Sebastian Kehl

FC Augsburg: Simon Jentzsch, Sebastian Langkamp, Gibril Sankoh, Matthias Ostrzolek, Paul Verhaegh, Hajime Hosogai, Daniel Baier, Stephan Hain(75 Sascha Mölders), Torsten Oehrl, Axel Bellinghausen(89 Andrew Sinkala), Koo Ja-Cheol(79 Marcel Ndjeng)

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Neven Subotić, Marcel Schmelzer, Łukasz Piszczek, Sebastian Kehl, Sven Bender(70 Ivan Perišić), Shinji Kagawa(70 Moritz Leitner), Kevin Grosskreutz, Jakub Błaszczykowski(87 Ilkay Gündogan), Robert Lewandowski