Atletico Madryt wygrało pierwszy mecz w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund zachowała szansę na awans

Bartosz Głąb
1/4 finału Ligi Mistrzów, Atletico Madryt - Borussia Dortmund
1/4 finału Ligi Mistrzów, Atletico Madryt - Borussia Dortmund Kiko Huesca / PAP
Atletico Madryt w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonało Borussię Dortmund 2:1. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 4. minucie, a wynik spotkania otworzył Rodrygo de Paul. W pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Samuel, jednak bramka kontaktowa w końcówce autorstwa Sebastiena Hallera sprawiła, że BVB ma nadzieje na odrobienie strat w rewanżu.

Fantastyczny początek Atletico Madryt. Bramka w 4. minucie

Gospodarze fantastycznie rozpoczęli spotkanie w na Estadio Wanda Metropolitano. Już w 4. minucie Rodrygo de Paul wykorzystał błąd defensywy Borussii, przejął piłkę przed polem karnym gości i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Niemiecka drużyna nie zdążyła się otrząsnąć, a mogło być już 2:0. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, wrzutka trafiła na nogę Axela Witsela, który sytuacyjnym uderzeniem próbował zaskoczyć Gregora Kobela. Bramkarz gości jednak interweniował skutecznie.

Borussia po raz pierwszy znalazła się pod polem karnym rywali dopiero w 31. minucie. Gdy apetyty dortmundczyków zaczęły rosnąć, Atletico zadało drugi cios. Kolejny błąd w defensywie popełnili goście, Antoine Griezmann wyłożył futbolówkę do Samuela Lino, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik.

Szalony mecz w Madrycie. City dwa razy prowadziło z Realem

Atletico Madryt bliżej półfinału Ligi Mistrzów

Po przerwie mecz nieco zwolnił. Atletico nie forsowało tempa, bo miało bardzo korzystny rezultat, a organizacja gry w defensywie madryckiego zespołu pozwalała myśleć, że dwubramkowa przewaga w rewanżu będzie wystarczająca.

Jednak na kwadrans przed końcem meczu gospodarze mogli zdobyć trzecią bramkę. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed stuprocentową sytuacją stanął Samuel Lino, ale jego uderzenie z bliskiej odległości jakimś cudem, efektownie wybronił Gregor Kobel.

Niewykorzystana okazja i zachowawcza gra Atletico zemściły się w 81. minucie. Wprowadzony w drugiej połowie Sebastien Haller został wpuszczony przez partnera w pole karne gospodarzy i perfekcyjnym uderzeniem dał nadzieję BVB na korzystny rezultat w drugim meczu.

Tuż przed końcem 19-letni Jamie Bynoe-Gittens mógł wprawić w ekstazę kibiców BVB, ale młody gracz niemieckiego zespołu trafił tylko w poprzeczkę bramki rywala. Rewanżowe spotkanie na Signal Iduna Park w Dortmundzie zostanie rozegrane we wtorek, 16 kwietnia. Borussia na własnym obiekcie nie stoi na straconej pozycji, więc widowisko powinno być niezwykle emocjonujące.

Barcelona zwycięska w Paryżu. Dobry mecz Lewandowskiego

Atletico Madryt - Borussia Dortmund 2:1 (2:0)

• Bramki: 5' Rodrygo de Paul, 32' Samuel Lino, - 81' Sebastien Haller.
  • Żółte kartki: Samuel Lino, Marcos Llorente, Jose Maria Gimenez, - Emre Can, Ian Maatsen.
  • Sędzia: Marco Guida (Włochy).

Atletico Madryt: Jan Oblak - Axel Witsel (90' Stefan Savić), Jose Maria Gimenez, Cesar Azpilicueta - Nahuel Molina (90' Saul Niguez), Marcos Llorente, Koke, Rodrygo de Paul (80' Angel Correa), Samuel Lino (90' Rodrigo Riquelme) - Alvaro Morata (64' Pablo Barrios), Antoine Griezmann. Trener: Diego Simeone.

Borussia Dortmund: Gregor Kobel - Julian Ryerson, Mats Hummels, Nico Schlotterbeck, Ian Maatsen - Jadon Sancho, Marcel Sabitzer (84' Marco Reus), Felix Nmecha (46' Julian Brandt), Enre Can (84' Salih Ozcan), Karim Adeyemi (73' Jamie Bynoe-Gittens) - Niklas Fullkrung (60'Sebastien Haller). Trener: Edin Terzić.

Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...