Sevilla - Espanyol LIVE! Gospodarze z szansą na Ligę Mistrzów

Konrad Abramowicz
Sevilla przegrała swój ostatni mecz w lidze z Celtą Vigo, kiedy to Diego Nolito w końcówce spotkania strzelił na 1-0 z rzutu karnego. Podobny los spotkał drużynę Espanyolu, która przegrała z Barceloną, również po bramce z jedenastki, którą wykorzystał Leo Messi 77. minucie spotkania. Dodatkowo Sevilla przegrała w Lidze Europy z FC Porto i z pewnością będzie bardzo zmotywowana, by przerwać tę słabą passę.

Piłkarze Unaia Emery’ego zajmują aktualnie piąte miejsce w tabeli Primera Division i tracą sześć punktów do miejsca premiowanego awansem do kwalifikacji Ligi Mistrzów. Ostatnia porażka to z pewnością wypadek przy pracy, gdyż w poprzednich sześciu meczach Sevilla schodziła z boiska zwycięska (m. in. z Realem 2:1).

Espanyol to dziewiąta drużyna La Liga, która do Sevilli traci w tabeli dziesięć punktów. Drużyna Javiera Aguirre radzi sobie ze średniakami nieźle, ale co wcale nie dziwi, przegrywała ostatnio z pretendentami do tytułu – Atletico i FC Barceloną.

Dyrektor techniczny Sevilli Jose Manuel Santos komplementował swoich najbliższych rywali. – Espanyol to zespół, który potrafi skomplikować grę przeciwnika na wiele sposobów. Jest to zespół groźny zwłaszcza na wyjazdach, gdyż mają szybkich, wysokiej jakości graczy takich jak Sergio Garcia, który gra bardzo dobry sezon. Santos mówił, że Sevilla powinna wykorzystywać swoje atuty. – Nadal prezentujemy wysokie umiejętności i żeby uzyskać dobry wynik musimy maksymalnie wykorzystać swoje zalety.

Javier Aguirre mówił przed meczem mówił, że jego zespół musi wystrzegać się błędów. – W dwóch ostatnich meczach z Sevillą w ciągu kilku pierwszych minut straciliśmy bramki. Teraz moi zawodnicy muszą wyjść z takim zamiarem, by nie powtarzać tych błędów.

Trener Emery będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich graczy oprócz Cherysheva i Cristoforo. W drużynie Espanyolu mogą nie wystąpić Kiko Casilla, Colotto, Victor Sanchez i Hector Moreno.

Zapowiada się ciekawe spotkanie. Faworytem jest zespół gospodarzy, ale nie wiadomo, czy dwie ostatnie porażki były tylko chwilami rozkojarzenia, czy może są to oznaki dłuższego kryzysu. Jeśli Espanyol nie przestraszy się Sevilli może powalczyć nawet o zwycięstwo.

Sędzią głównym będzie Carlos del Cerro Grande. Początek spotkania o 19.00.