Siarka Tarnobrzeg po fatalnym meczu przegrała z Rakowem Częstochowa 2:1.

Łukasz Myszka
Raków Częstochowa wygrał z Siarką Tarnobrzeg
Raków Częstochowa wygrał z Siarką Tarnobrzeg Dominika Przybyło
W meczu 17. kolejki drugiej ligi Siarka Tarnobrzeg po słabym meczu przegrała z Rakowem Częstochowa 1:2. Najwięcej emocji przyniosła końcówka spotkania.

Przez pierwsze dziesięć minut to zespół gospodarzy znacznie lepiej prezentował się od przyjezdnych. Zawodnicy Rakowa częściej stwarzali groźne sytuacje, z których przynajmniej jedna powinna zakończyć się golem. Już w 3. minucie jedną z akcji na gola powinien zamienić Robert Brzęczek. Chwilę później kolejnej szansy nie wykorzystali zawodnicy gospodarzy.

Już na samym początku spotkania Słowak Pavol Cicman z rozciętym łukiem brwiowym musiał zostać zmieniony przez Roberta Chwastka. Po 20 minutach ciągle znaczną przewagę mieli zawodnicy z Częstochowy. Pięć minut później na mecz dojechali kibice tarnobrzeskiej drużyny.

Coraz częstsze ataki gospodarzy w końcu przyniosły efekt. W 30. minucie spotkania gola dla Rakowa strzelił Pawlusiński. Ekipa z Tarnobrzega powoli się "rozpadała", najpierw z rozciętym łukiem brwiowym zszedł Cicman, a w 32. minucie z urazem pachwiny boisko opuścił Figiel.

Tuż po przerwie zawodnicy z Częstochowy mogli podwyższyć wynik na 2:0, ale Joshua Balogun minimalnie się pomylił. Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku pola bez większych i dogodniejszych sytuacji bramkowych dla obu zespołów. Widać było, że zespół Rakowa chciał utrzymać bramkową przewagę do końca regulaminowego czasu gry.

Ostatnie dziesięć minut przyniosło dużo emocji. Najpierw w 88. minucie gola wyrównującego dla Siarki zdobył Truszkowski. Jednak radość przyjezdnych nie trwała długo, bowiem już dwie minuty później drugą bramkę zdobyli gospodarze. Nigeryjczyk Joshua Balogun w końcu wpakował piłkę do siatki strzeżonej przez golkipera Siarki i Raków zwyciężył w Częstochowie z Siarką 2:1.

Raków Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:0)

Bramki: 30' Pawlusiński, 90' Balogun – 88' Truszkowski

Kartki: 45+4' Reiman, 79' Góra (Raków)

Raków Częstochowa: Wróbel – Góra, Reiman, Stefanowicz (36' Krupa), Pląskowski, Kmieć, Pawlusiński, Pełka, Brzęczek (64' Kowalczyk), Holik, Marchewka (79' Wojtyra)

Siarka Tarnobrzeg: Melon – K. Stępień, Waleńcik, Nadolski, Persona, Frankiewicz (64' Bochenek), Stefanik, Więcek (65' Parobczyk), Cicman (13' Chwastek), Figiel (35' Tunkiewicz), Truszkowski

Sędziowie: Mariusz Korpalski (Toruń) Jacek Rogowski, Michał Sobczak