Siarka Tarnobrzeg zwycięstwem chce przywitać się z kibicami

Piotr SZPAK
Sztab szkoleniowy Siarki, od lewej trener Włodzimierz Gąsior, asystent Maciej Wojnar wie, że z Błękitnymi Stargard nie będzie łatwo wygrać. Grzegorz Lipiec
Drużyna Błękitnych Stargard będzie rywalem ekipy Siarki Tarnobrzeg w sobotnim meczu o drugoligowe punkty. Zapowiadają się spore emocje.

Tarnobrzescy kibice mocno już stęsknili się za oglądaniem meczów o drugoligowe punkty. Teraz będzie okazja do nadrobienia zaległości. Na początku sezonu Siarkowcy przegrali w Stargardzie 1:3 i teraz mocno zechcą się zrewanżować swoim rywalom za tamtą niezasłużoną porażkę.

Zdobyli po punkcie

W pierwszej tegorocznej kolejce, która rozegrana została w minioną sobotę Siarka i Błękitni solidarnie zdobyły po punkcie. Tarnobrzeska drużyna bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Rozwojem Katowice, natomiast Błękitni na własnym boisku zremisowali z ROW 1964 Rybnik 2:2 tracąc gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry.

Sąsiadują w tabeli

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Siarka jest piąta z dorobkiem 31 punktów natomiast Błękitni zajmują szóstą lokatę mając o dwa „oczka” mniej od tarnobrzeżan.

W Siarce będzie juz mógł zagrać Michał Żebrakowski, który odpokutował karę za żółte kartki. Nie wiadomo jednak czy zagra od pierwszej minuty, czy też wyjdzie na boisko po przerwie. Trener Włodzimierz Gąsior podejmie decyzję przed meczem.

Solidny rywal

- Błękitni to solidny rywal, łatwo o trzy punkty nie będzie, ale nas interesuje tylko i wyłącznie zwycięstwo. Musimy zagrać odważnie, ale i rozważnie - mówi Maciej Wojnar, asystent trener Siarkowców Włodzimierza Gąsiora.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg zwycięstwem chce przywitać się z kibicami - Echo Dnia Podkarpackie