Skowronek: Zeby wygrać trzeba grać dobrze więcej niż 25 minut

Zbyszek Anioł
Obaj trenerzy po meczu Ruchu Radzionków z Odrą Wodzisław (1:1) czuli niedosyt. Jarosław Skrobacz narzekał na złe przygotowanie fizyczne, a Artur Skowronek na to, że jego podopieczni grali dobrze tylko w ostatnich 25. minutach.

Artur Skowronek: Nie da się wygrać meczu jeśli gra się dobrze tylko przed 25 minut. I trzeba powiedzieć jasno, że do 65. minuty graliśmy słabo. Na pewno nie zgodzę się z opiniami, że z kim nie wygrać, jak nie z Odrą. Spodziewaliśmy się ostrego meczu i tak też było na boisku. My powtarzaliśmy sobie, że trzeba zagrać z agresją i tego nam zabrakło. Chłopcy chcą bardzo przełamać złą passę i robimy wszystko, aby w Katowicach zagrać dobrze nie przez 25, a przez 100 minut.

Jarosław Skrobacz: Nie byliśmy tutaj faworytem, tak jak nie jesteśmy w innych meczach. Przyjechaliśmy do Radzionkowa z innym nastawieniem niż w meczu z GKP Gorzów Wielkopolski, gdzie zaprezentowaliśmy się fatalnie. Z Ruchem zagraliśmy inaczej w środku pola, bardziej ofensywnie. I myślę, że było to zaskoczeniem na rywali. Gdyby zespół był należycie przygotowany pod względem fizycznym, to dziś zdobyliśmy pierwsze trzy punkty na wiosnę. A tak mamy tylko remis i w ten sposób nie zapewnimy sobie utrzymania. Trzeba wreszcie zacząć wygrywać, a my mamy z tym niestety problemy.