Skręcony staw skokowy Roberta Lewandowskiego

mgs
W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 3:0. W spotkaniu tym staw skokowy skręcił Robert Lewandowski.

Na inaugurację tegorocznej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium zgodnie z planem pokonał Olympiakos 3:0. Niestety spotkanie to okazało się pechowe dla Roberta Lewandowskiego, który opuścił boisko już w 59. minucie. Niedługo później okazało się, że reprezentant Polski skręcił staw skokowy.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że popularny "Lewy" doznał jakiegoś urazu i wydawało się, że po tym, jak w pierwszej połowie zmarnował dwie dobre sytuacji, Pep Guardiola po prostu zdecydował się na zmianę. Polaka na placu gry zastąpił Kingsley Coman, który niedługo po tym zanotował asystę i dodatkowo wywalczył rzut karny.

Decyzję hiszpańskiego trenera szybko wytłumaczył na twitterze agent Lewandowskiego, Cezary Kucharski. - Robert Lewandowski skręcił kostkę w pierwszej połowie - napisał.

Zdaniem niemieckiej gazety "Bild" Lewandowski ma wrócić do pełnej dyspozycji trenera na ligowy mecz z Darmstadt.