Skrót mecz Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:1 [WIDEO]. Gospodarze wyszarpali zwycięstwo!

Jakub Jabłoński
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź okazał się lepszy w zaległym spotkaniu 12. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej z przedostatnim w tabeli Ruchem Chorzów. Bramkę dla "Widzewiaków" na wagę trzech punktów zdobył Jordi Sanchez w 87. minucie, który sprytnie zachował się w polu karnym rywali. Polecamy skrót najciekawszych akcji z tego meczu.

PKO Ekstraklasa. Bramki z meczu Widzew Łódź - Ruch Chorzów

Równo po kwadransie gry to jednak niespodziewanie przedostatni w tabeli Ruch Chorzów wyszedł na prowadzenie. Mateusz Bartolewski uszczęśliwił sektor gości w Łodzi. Obrońca świetnie odnalazł się w polu karnym po wrzutce z prawej strony i niemalże do pustej bramki skierował futbolówkę.

Na drugą część spotkania "Widzewiacy" wyszli na tyle zmotywowani przez 37-letniego trenera, że już raptem po minucie gry zdobyli wyrównujące trafienie. Fabio Nunes kapitalnie przymierzył finezyjnym strzałem ze skraju pola karnego z lewej nogi. Golkiper Ruchu mógł tylko podziwiać jak piłka wlatuje do jego bramki.

Na dodatkowe nieszczęście dla podopiecznych Jana Wosia czerwoną kartkę za bezmyślny faul przed polem karnym Widzewa otrzymał Szymon Szymański. Przyjezdni od 50. minuty musieli sobie radzić o jednego piłkarza mniej niż zespół gospodarzy. Z kolei od 65. minuty sytuacja chorzowskiego klubu znacząco się pogorszyła. Kolejny kartonik odcienia czerwonego obejrzał tym razem Konrad Kasolik, który sfaulował wychodzącego "sam na sam" zawodnika łódzkiego klubu.

W ostatnich minutach meczu Marek Hanousek kapitalnie przymierzył sprzed pola karnego, piłka jeszcze po drodze odbiła się od Jordiego Sancheza i to Hiszpanowi ostatecznie przypisano trafienie. Podopieczni Myśliwca rzutem na taśmę wygrali z przedostatnim Ruchem Chorzów.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...