Skrót meczu Cracovia - Widzew Łódź 2:2 [WIDEP]. Szalony mecz. Zmiennik Rakoczy bohaterem dla gospodarzy

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Cracovia w pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy tylko zremisowała 2:2 mimo szybko objętego prowadzenia. Spotkanie było naznaczone błędami bramkarskimi, w szczególności w pierwszej odsłonie, gdzie obie bramki bramki zdecydowanie do zapomnienia dla golkiperów. W ostatnich minutach Pawłowski oraz Rakoczy wiedli prym w Krakowie. Polecamy skrót z najciekawszymi sytuacjami z tego starcia.

Najciekawsze sytuacje z meczu Cracovia - Widzew

Widzew przyjechał do Krakowa podbudowany ostatnim zwycięstwem 1:0 nad Legią Warszawa, jednak z lepszym nastawianiem do gry wyszła na murawę Cracovia. Gospodarze od początku przejęli inicjatywę i szybko objęli prowadzenie.

Mikkel Maigaard dośrodkował z rzutu rożnego, a Eneo Bitri głową skierował piłkę do siatki. Było to pierwsze trafienie Albańczyka, który w styczniu dołączył do krakowskiego zespołu, w meczu ekstraklasy.

Łodzianie jednak dość szybko doprowadzili do wyrównania i to niemal w identycznych okolicznościach. Fabio Nunes dośrodkował z rzutu rożnego, Sebastian Madejski przy próbie piąstkowania minął się z piłką, którą głową do pustej bramki posłał Mateusz Żyro.

Od tego momentu mecz się wyrównał, a pod koniec pierwszej połowy lepiej prezentował się Widzew, który jednak nie wypracował sobie dobrej okazji bramkowej.

Cracovia remisuje z Widzewem Łódź po błędach bramkarzy. Dramatyczna końcówka. Po dwa gole na połowę

Po przerwie obydwa zespoły grały ofensywnie. W 63. minucie mogło być 2:1 dla Cracovii, jednak wprowadzony chwilę wcześniej Michał Rakoczy nie trafił w bramkę strzelając z około 11 metrów, po podaniu od Benjamina Kallmana. W 78. minucie stworzył duet rezerwowych "Pasów" – Paweł Jaroszyński dośrodkował z lewej strony, a Karol Knap główkował nad poprzeczką.

W końcówce gospodarze mocniej przycisnęli, ale to Widzew zdobył drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Kerka w polu karnym Cracovii powstało zamieszanie. Madejski odbił strzał Marka Hanouska, ale był już bezradny wobec dobitki Bartłomieja Pawłowskiego.

Gospodarze jednak nie poddali się i po pięknym strzale Rakoczego uratowali jeden punkt. Był to już trzynasty remis Cracovii w tym sezonie i wraz z Piastem Gliwice ma ich najwięcej w ekstraklasie.