Skrót meczu Niemcy U21 - Polska U21 3:1 [WIDEO]. Biało-Czerwoni walczyli, ale ostatecznie nie dali rady

Jakub Jabłoński
od 16 lat
Reprezentacja Polski U-21. Drużyna Adama Majewskiego mimo chwilowego prowadzenia z Niemcami ostatecznie uległa wyżej notowanym rywalom 1:3. To pierwsza porażka w trwających eliminacjach do mistrzostw Europy 2025. Polecamy skrót najciekawszych wydarzeń boiskowych.

Reprezentacja Polski U-21. Bramki z meczu Niemcy - Polska

Biało-Czerwoni spotkanie z "Die Mannschaft" rozpoczęli najlepiej jak się da. W 24. minucie w polu karnym znakomicie odnalazł się Ariel Mosór. Obrońca Piasta Gliwice po zagraniu swojego kolegi z Cracovii - Michała Rakoczego wpakował piłkę do bramki i uszczęśliwił sektor polskich kibiców na stadionie w Essen.

Niestety, ale w drugiej części spotkania to reprezentacja Niemiec wiodła prym. Bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył w 56. minucie Eric Martel. Następnie w 79. minucie Nick Woltemade wyprowadził ich na prowadzenie w starciu z Biało-Czerwonymi, a "kropkę nad i" postawił trzy minuty później Merlin Rohl.

W starciu z faworytami do awansu nie zdołali nawet pomóc oddelegowani przez Michała Probierza ze zgrupowania pierwszej reprezentacji Patryk Peda oraz Mateusz Łęgowski . Choć ten drugi zwłaszcza w drugiej części spotkania miewał swoje dobre momenty, lecz zabrakło skuteczności.

U-21 Niemcy - Polska 3:1 (0:1)
Bramki: Martel 57', Woltemade 80', Rohl 83' - Mosór 24'
Żółte kartki: Łęgowski, Rakoczy, Mosór, Kozłowski
Mecz rozegrano na stadionie w Essen

Polska U-21: Tobiasz - Mosór, Peda, Bejger - Marczuk (73' Pyrka), Łęgowski, Rakoczy (64' Pieńko), Szmyt - Kamiński (87' Lukoszek), Kozłowski (87' Marchwiński), Szymczak (64' Włodarczyk).

REPREZENTACJA w GOL24

Którzy zawodnicy grający na co dzień w Ekstraklasie mogą pojechać na mistrzostwa Europy? Oto lista piłkarzy, których reprezentacje awansowały bądź są bardzo bliskie awansu na turniej w Niemczech. Poznajcie zawodników, których możemy oglądać w polskiej lidze, a za kilka miesięcy najpewniej będę reprezentować barwy swoich kadr na największym piłkarskim turnieju na Starym Kontynencie.Kliknijcie w prawo, by sprawdzić kolejnych zawodników!

Euro 2024. Piłkarze z PKO Ekstraklasy, którzy mogą zagrać na...