Reprezentacja Polski U-21 miała Niemcy na widelcu, ale poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach Euro. Koszmarne trzy minuty

Jacek Czaplewski
U-21 mecz Niemcy - Polska 3:1
U-21 mecz Niemcy - Polska 3:1 PAP/EPA
Mimo ambitnej postawy reprezentacja Polski U-21 poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach do młodzieżowego Euro. W prestiżowym meczu rozegranym w Essen prowadziła z Niemcami do przerwy, ale po niej straciła trzy bramki i przegrała 1:3.

Reprezentacja U-21. Niemcy - Polska 3:1

- Nie mamy kompleksów - zapewniał przed hitowym meczem trener Adam Majewski. Jego drużyna po pokonaniu Izraela w zeszły piątek (2:1) została jeszcze wzmocniona. Selekcjoner Michał Probierz, który zaczął zresztą te eliminacje z młodzieżówką, oddelegował z pierwszej reprezentacji stopera Patryka Pedę oraz środkowego pomocnika Mateusza Łęgowskiego. Obaj zaczęli mecz w podstawowej jedenastce.

Do pewnego momentu Polska grała świetnie. Objęła prowadzenie i mogła je podwyższyć. W 24 minucie po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Ariel Mosór. To on po zagraniu Michała Rakoczego dała nam gola na 1:0. Nasza reprezentacja grała wtedy bardzo dzielnie w obronie. Okazje na poprawkę po Mosórze mieli natomiast wspomniany Rakoczy i Kacper Kozłowski - niestety się nie udało.

Patryk Peda znokautowany w meczu U-21 Niemcy - Polska

W drugiej połowie to Niemcy przeszli do ofensywy. Ale my też mieliśmy swoje momenty. Próbował choćby Łęgowski. Trafili niestety wyłącznie gospodarze - trzykrotnie. Do remisu doprowadzili po rzucie wolnym, gdy znaleźli lukę w naszym murze. Zwycięstwo przypieczętowali po 80 minucie, gdy padły ostatnie bramki. Tę trzecią Merlin Rohl zdobył w stylu Jakuba Kamińskiego, podkręcając piłkę przy lewym słupku.

- Bardzo dobra pierwsza połowa naszej młodzieżówki w meczu z Niemcami. Graliśmy rozsądnie, była jakość, stwarzaliśmy kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po przerwie rywale wykorzystali bezlitośnie swoją przewagę - ocenił prezes PZPN Cezary Kulesza.

Przez porażkę w Essen Polska straciła pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Bezpośredni awans na młodzieżowe Euro wywalczy tylko lider. Drużyny z drugich miejsc mogą to zrobić dzięki klasyfikacji albo barażom.

U-21 Niemcy - Polska 3:1 (0:1)
Bramki: Martel 57', Woltemade 80', Rohl 83' - Mosór 24'
Żółte kartki: Łęgowski, Rakoczy, Mosór, Kozłowski
Mecz rozegrano na stadionie w Essen

Polska U-21: Tobiasz - Mosór, Peda, Bejger - Marczuk (73' Pyrka), Łęgowski, Rakoczy (64' Pieńko), Szmyt - Kamiński (87' Lukoszek), Kozłowski (87' Marchwiński), Szymczak (64' Włodarczyk).

REPREZENTACJA w GOL24

Którzy zawodnicy grający na co dzień w Ekstraklasie mogą pojechać na mistrzostwa Europy? Oto lista piłkarzy, których reprezentacje awansowały bądź są bardzo bliskie awansu na turniej w Niemczech. Poznajcie zawodników, których możemy oglądać w polskiej lidze, a za kilka miesięcy najpewniej będę reprezentować barwy swoich kadr na największym piłkarskim turnieju na Starym Kontynencie.Kliknijcie w prawo, by sprawdzić kolejnych zawodników!

Euro 2024. Piłkarze z PKO Ekstraklasy, którzy mogą zagrać na...