MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót sparingu Legia Warszawa - Pafos 0:1. Porażka z Cypryjczykami

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Piłkarze Legia Warszawa przegrali z cypryjskim Pafos FC 0:1 w sparingu, który rozegrano w miejscowości Saalfelden. Był to ostatni sprawdzian stołecznego klubu podczas zgrupowania w Austrii. Obejrzyjcie skrót najciekawszych akcji.

Legia Warszawa przegrała sparing w Austrii

Rywalem Legii był zdobywca Pucharu Cypru i zarazem piąty zespół tamtejszej ligi. Po meczu rozegrano dodatkowo konkurs jedenastek. Warszawska drużyna zwyciężyła 5-3.

Pomeczowy komentarz trenera Goncalo Feio: - Warunki do gry były bardzo dobre. Płyta kapitalna, a to że trochę pada, to normalne, nic się nie dzieję. Co do przeciwnika, myślę, że twarde warunki to dobre określenie. Ten mecz, z punktu widzenia takiej agresji, pojedynków i tempa to już jest mecz na poziomie Europy, który możemy spotkać w eliminacjach do Ligi Konferencji, i o to też nam chodziło. Od chronienia zdrowia zawodników jest sędzia. Niestety on tego nie zrobił i mamy przynajmniej jednego zawodnika, który będzie potrzebował szwów na nodze - Ryoyę Morishitę.

Wcześniej legioniści zmierzyli się z dwoma rumuńskimi rywalami: wygrali z FC Botosani 6:0 i ulegli ekipie Universitatea Krajowa 0:1. PAP

Legia ma nowego kapitana. Będzie regularnie grać?

Legia Warszawa - Pafos FC 0:1 (0:1)
Bramka: Jairo 30'
Żółte kartki: Kapustka, Kramer, Jędrzejczyk, Augustyniak - Jairo, Name, Jaja, Dragomir, Pileas

Legia Warszawa:
I połowa: Kacper Tobiasz, Artur Jędrzejczyk, Jan Ziółowski, Steve Kapuadi - Paweł Wszołek, Claude Goncalves, Juergen Elitim, Bartosz Kapustka, Ryoya Morishita - Blaz Kramer, Jean-Pierre Nsame.

II połowa: Gabriel Kobylak - Artur Jędrzejczyk (77' Jan Leszczyński), Rafał AUgustyniak, Steve Kapuadi (77' Viktor Karolak) - Kacper Chodyna, Wojciech Urbański (90' Jakub Adkonis), Juergen Elitim (77' Igor Strzałek), Luquinhas, Makana Baku (90' Mateusz Szczepaniak) - Marc Gual, Maciej Rosołek.