Słaby mecz w Lubinie. Zagłębie z Podbeskidziem na remis

Bartłomiej Szura
Zabrakło bramek w pierwszym spotkaniu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zagłębie Lubin zremisowało 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mieszkańcy Lubina mieli dobre przeczucie, gdyż niewielu widzów stawiło się na Dialog Arenie.

Pierwsza połowa rozczarowała zgromadzonych na Dialog Arenie kibiców. Podbeskidzie, ustawione wybitnie defensywnie, wykorzystując w pierwszych minutach słabość gospodarzy próbowało kontrować i to podopieczni trenera Kasperczyka przez kilka minut prowadzili atak pozycyjny, a gospodarze grali z kontry. Jednak wraz z upływem tej części gry, przewaga podopiecznych trenera Urbana była coraz większa i tylko dzięki nieskuteczności Sernasa i Małkowskiego goście zawdzięczają to, że nie stracili gola. Podbeskidzie przez długie fragmenty praktycznie broniło się całą jedenastką, nawet nie próbując kontratakować.

Druga połowa stała na podobnie niskim poziomie. Podbeskidzie przez całą połowę, poza jedną akcję Malinowskiego, się broniło niejednokrotnie 9 zawodnikami, a Zagłębie było koszmarnie nieskuteczne stąd mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Szanse marnowali Sernas, Małkowski, Abwo, Traore.

Po tym co pokazało dziś w Lubinie Podbeskidzie, trzeba wywnioskować, że zespół trenera Kasperczyka musi zdecydowanie poprawić grę, ponieważ prezentując taką dyspozycję utrzymać się w T-Mobile Ekstraklasie będzie niezwykle ciężko.