Śląsk Wrocław w topowej formie. Widzew Łódź też ograny i to do zera. Gole strzelili Nahuel Leiva i Aleksander Paluszek

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław poszedł za ciosem. Po wygraniu u siebie z Lechem Poznań (3:1) tym razem zwyciężył na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:0. Po bramce zdobyli Nahuel Leiva i wprowadzony po przerwie Aleksander Paluszek. Widowisko z trybun śledziło ponad 17 tys. kibiców w tym kilkuset gości.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 0:2

To pierwsza domowa porażka Widzewa ze Śląskiem od... 2000 roku. - RTS, co wy robicie?! - skandowała publiczność, gdy mecz miał się ku końcowi.

Dzięki wygranej Śląsk przeskoczył Widzew w tabeli. Też ma siedem punktów, ale wygraną w bezpośrednim meczu i lepszy bilans bramkowy (8-7 wobec 7-9).

Kluczem do sukcesu była skonsolidowana obrona i pomysł na szybkie akcje. Po pięknym podaniu Aleksa Petkowa to Nahuel Leiva już w 12 minucie dał Śląskowi prowadzenie. Potem w końcówce Hiszpan zaliczył asystę, gdy po rzucie rożnym skutecznie główkował Aleksander Paluszek.

Śląsk ma kolejne punkty, a Widzew powody do zmartwienia. Niewykluczone nawet, że dni trenera Janusza Niedźwiedzia są policzone. Zespół gra w kratkę, zdecydowanie słabiej niż rok temu, kiedy był rewelacją rundy.

Dopiero w 89 minucie stworzył niebezpieczną akcję. Po uderzeniu Fabio Nunesa piłka trafiła w słupek. Bogiem a prawdą wygrana Śląska mogła być jeszcze wyższa, gdyby np. Erik Exposito wykorzystał kontratak.

W środę Śląsk wybiera się do Szczecina. Z Pogonią zagra zaległy mecz 3. kolejki. Jeśli i tam wygra, może złapać kontakt z podium tabeli.

Oceny piłkarzy po meczu Widzew Łódź - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):