Sparing: Dynovia - Bruk-Bet Termalica 1:6 [ZDJĘCIA, RELACJA]

Marcin Trzyna
Towarzyski mecz pomiędzy Dynovią Dynów i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza
Towarzyski mecz pomiędzy Dynovią Dynów i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza Karol Paściak
Dynovia Dynów to klub z województwa podkarpackiego, który w tym roku świętuje 70-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę na Stadionie Miejskim w Dynowie rozegrany został towarzyski mecz pomiędzy Dynovią i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Popularne "Słoniki" wygrały z gospodarzami 6:1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wyszła na prowadzenie już w 7. minucie towarzyskiego spotkania. W pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Wołodymyr Kowal, a piłkę do bramki Dynovii skierował Przemysław Szarek. W 21. minucie było już 2:0 dla przyjezdnych. Patryk Fryc wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza Dynovii.

Kwadrans później zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Vladislavs Gutkovskis i Termalica prowadziła już 3:0. Tuż przed przerwą do bramki Dynovii trafili Michał Markowski oraz Wołodymyr Kowal i Termalica po pierwszej połowie prowadziła z drużyną z okręgówki 5:0.

W drugiej części spotkania wciąż przeważała drużyna z Niecieczy, jednak zawodnicy Dynovii prezentowali się zdecydowanie lepiej w defensywie, jak i w ofensywie. Dopiero w 70. minucie spory błąd przy łapaniu piłki popełnił bramkarz Dynovii i z kilku metrów gola na 6:0 dla Termaliki strzelił Karol Bigos. W ostatniej minucie spotkania honorową bramkę dla Dynovii Dynów zdobył 32-letni Paweł Mielniczek, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. Mielniczek w przeszłości występował m.in. w Stali Sanok czy greckiej Kavali.

To drugie z rzędu zwycięstwo „Słoników” w letnich sparingach. W piątek Termalica pokonała Spartaka Trnava 3:0. Gole dla zespołu z Niecieczy strzelili: David Guba, Samuel Stefanik i Vladislavs Gutkovskis.

Klub z Dynowa powstał w 1946 roku pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Dynów. W sezonie 2015/16 Dynovia zajęła 10. miejsce w rzeszowskiej okręgówce.

Dynovia Dynów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:6 (0:5)

Bramki: 90' Paweł Mielniczek - 7' Przemysław Szarek, 21' Patryk Fryc, 36' Vladislavs Gutkovskis, 38' Michał Markowski, 45' Wołodymyr Kowal, 70' Karol Bigos