Sparing: GKS Bełchatów - Piast Gliwice 0:1

Bartłomiej Szura
Łukasz Krzycki zdobył zwycięskiego gola dla Piasta
Łukasz Krzycki zdobył zwycięskiego gola dla Piasta Arkadiusz Gola / Polskapresse
W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu sparingowym pomiędzy GKS Bełchatów, a Piastem Gliwice, lepsi okazali się goście, którzy po golu Łukasza Krzyckiego pokonali bełchatowian 1:0.

Przed meczem Górnik - Piast. Krótka historia spotkań na poziomie Ekstraklasy (cz. 3)

Spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie obiektu w Bełchatowie. Od pierwszych minut przewagę osiągnęli goście, jednak nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji pod bramką rywali. Gospodarze natomiast, którzy na wiosnę staną przed trudnym zadaniem obrony ligowego bytu, głównie za sprawą doświadczonych Łukasza Madeja i Patryka Rachwała stwarzali zagrożenie pod bramką Dariusza Treli.

W 21. minucie El Mehdi Sidqy sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bartosiaka i sędzia wyrzucił zawodnika Piasta z boiska. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że był to mecz sparingowy, za wyrzuconego Marokańczyka pojawił się Jan Polak, a po przerwie El Mehdi znów wszedł na boisko.

W pierwszej części zarówno gospodarze, za sprawą wcześniej wspomnianego Maka, a także goście za sprawą Cicmana mieli okazje, ale bramek się nie doczekaliśmy.

W drugiej połowie doczekaliśmy się bramki dla Piasta. Tomasz Podgórski z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne. Kapitalną główką popisał się Tomas Docekal, którego uderzenie odbił bramkarz, jednak przy dobitce Łukasza Krzyckiego był bezradny.

GKS Bełchatów - Piast Gliwice 0:1 (0:0)