Sparing: Jagiellonia - Górnik Wałbrzych 0:0

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok zremisowała z Górnikiem Wałbrzych
Jagiellonia Białystok zremisowała z Górnikiem Wałbrzych Michał Janucik
Piłkarze Jagiellonii Białystok w piątkowym sparingu zremisowali z Górnikiem Wałbrzych 0:0.

Dla Jagiellonii mecz z drugoligowym Górnikiem był pierwszym z dwóch rozegranych w piątek sparingów. Jako że niedługo po tym spotkaniu żółto-czerwoni mieli zmierzyć się z pierwszoligową Miedzią Legnica, to trener Michał Probierz na teoretycznie słabszego z rywali wystawił jedenastkę, której z pewnością nie zobaczymy w meczu ligowym. ‘Rezerwowi’ Jagiellonii od pierwszych minut wykazywali wyższość w wyszkoleniu piłkarskim, ale spora przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie działo się przez to bardzo niewiele i dość defensywnie ustawiony Górnik nie miał większych problemów z utrzymaniem bezbramkowego remisu do przerwy.
Po wznowieniu gry obraz meczu nie uległ zmianie, ale tym razem Jagiellonia wreszcie była w stanie poważnie zagrozić bramce rywala. Dobrej sytuacji nie wykorzystali jednak Jonatan Straus i Patryk Tuszyński. Temu drugiemu do gola zabrakło naprawdę niewiele, bowiem po podaniu Karola Świderskiego zdołał on już minąć bramkarza rywali, po czym trafił tylko w słupek bramki Górnika. W ostatnich minutach spotkania również drugoligowcy mieli swoją szansę na odniesienie zwycięstwa, jednak jeden z piłkarzy Górnika nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Krzysztofem Karpieszukiem i ostatecznie ten mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Jagiellonia Białystok - Górnik Wałbrzych 0:0

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski - Andrij Kozaczenko, Przemysław Cichocki, Tomasz Wepa, Dariusz Michalak, Arkadiusz Gieraszek, Rafał Figiel, Grzegorz Michalak, Dominik Radziemski, Marcin Orłowski, Jeon Jeong-pyeong. 2. połowa: Bartosz Tyktor, Sławomir Orzech, Mateusz Krzymiński, Michał Oświęcimka, Kamil Śmiałowski, Marcin Folc, Budzyński.

Jagiellonia Białystok: Kacper Rosa (46 Krzysztof Karpieszuk) - Jan Pawłowski, Michał Pawlik, Rafał Augustyniak, Jonatan Straus - Karol Mackiewicz (50 Karol Świderski), Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski, Patryk Tuszyński - Jegor Zubowicz (50 Emil Gajko).

źródło: własne/Jagiellonia Białystok