Sparingi: Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:1

jac
W pierwszym z dwóch dzisiejszych sparingów Lechia Gdańsk pokonała pierwszoligową Chojniczankę Chojnice 2:1 (0:0). Zespół gości testował napastnika gdańskiej drużyny, Adama Dudę, który prawdopodobnie zostanie do niego wypożyczony.

Duda gola kolegom z Lechii nie strzelił (kwadrans przed końcem trafił w poprzeczkę), choć dostał szansę gry w pełnym wymiarze czasowym. Co nie udało się Dudzie, udało się jednak innemu byłemu lechiście, Andrzejowi Rybskiemu, który w 54. minucie wyrównał stan meczu, odpowiadając na bramkę, którą pięć minut wcześniej zdobył Adam Pazio.

W pierwszej połowie gra toczyła się w środku pola, brakowało celnych wrzutek i strzałów. Ciekawiej zrobiło się dopiero po przerwie, czego potwierdzeniem są trzy bramki, które padły. Poza Pazio i Rybskim do siatki trafił jeszcze Piotr Grzelczak, który przesądził o wygranej Lechii. Chojniczanka też miała swoje okazje, ale najlepszych nie wykorzystał Tomasz Ostalczyk i Tomasz Mikołajczyk, który podobnie jak Duda kopnął w poprzeczkę.

Zaraz po spotkaniu z Chojniczanką Lechia rozegra drugi. Przeciwnikiem będzie drugoligowy Gryf Wejherowo.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)