Sparingi: Piast Gliwice - MSK Żylina 3:5

jac
Piast Gliwice pozostanie na Słowacji do niedzieli
Piast Gliwice pozostanie na Słowacji do niedzieli Ryszard Kotowski
Piast Gliwice rozpoczął zgrupowanie na Słowacji od porażki. Uległ jednak nie byle komu, bo wicemistrzowi tamtejszej ligi, MSK Żylina. W spotkaniu padło aż osiem bramek. Trzy strzelił Piast, resztę przeciwnicy.

W pierwszej połowie sparing był wyrównany. Obie drużyny trafiły do siatki po dwa razy. Dla Piasta strzelili wtedy Patrick Dytko i testowany Marcin Pietrowski (ostatnio Lechia Gdańsk, dzisiaj rozwiązął z tym klubem kontrakt za porozumieniem stron).

Po przerwie przeważać zaczęli Słowacy. Kwadrans przed końcem prowadzili aż 5:2. Gliwiczanie zdołali ostatecznie jedynie zminimalizować straty. W 87 minucie wynik na 5:3 ustalił bowiem Daniel Ciechański. Następny mecz kontrolny Piast zagra 27 czerwca. Rywalem będzie czeska Sigma Ołomuniec.

Piast Gliwice - MSK Żylina 3:5 (2:2)
Patrick Dytko 8', Marcin Pietrowski 41' (k.), Daniel Ciechański 87' - Matej Jelić 30', Jakub Paur 45' 73' 76' Luka Lucic 63'

Piast Gliwice:
I połowa: Dobrivoj Rusov - Adrian Klepczyński, Mateusz Długołęcki, Przemysław Szarek, Paweł Moskwik - Bartosz Szeliga, Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Fedor Predragović, Safet Sivsić - Patrick Dytko.

II połowa: Rafał Leszczyński - Adrian Klepczyński (78' Fedor Predragović), Mateusz Bodzioch, Kornel Osyra, Tomasz Mokwa - Paweł Moskwik, Gerard Badia, Jakub Kuzdra, Adam Setla, Paweł Lisowski - Daniel Ciechański.