Sprawą Alexa Szrama zajęła się Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Bramkarz Grodu Ćmińsk zawieszony!

Dorota Kułaga
Alex Szram został zawieszony na cztery lata.
Alex Szram został zawieszony na cztery lata. Polska Press
Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym posiedzeniu zajęła się sprawą bramkarza Grodu Ćmińsk Alexa Szrama. W czasie meczu klasy okręgowej z Victorią 2015 Skalbmierz uderzył sędziego i poniesie za to konsekwencje. Znamy szczegóły tej decyzji.

Alex Szram ukarany za uderzenie sędziego

Do skandalu doszło w miniona niedzielę w meczu klasy okręgowej Victoria 2015 Skalbmierz - Gród Ćmińsk. W 89 minucie, przy stanie 1:1, sędzia Radosław Jachowski podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Łukasza Bolenia. Po tej decyzji do arbitra podbiegł bramkarz Grodu Alex Szram, który nie mógł się pogodzić z podyktowaniem jedenastki.

-Po podyktowaniu rzutu karnego bramkarz Grodu odepchnął mnie. Pokazałem mu czerwona kartkę, ale to go nie uspokoiło. Doszło do zamieszania i wtedy uderzył mnie pięścią w twarz. Przerwałem spotkanie w 90 minucie przy stanie 1:1 - poinformował nas Radosław Jachowski, sędzia główny spotkania.

Sędzia główny Radosław Jachowski został uderzony przez bramkarza Grodu Ćmińsk i w 90 minucie przerwał spotkanie. Jego asystentami byli Paweł Gach i Adam Stoch Victoria Skalbmierz

"Na gorąco" sprawę skomentował nam też Alex Szram. - Przyznaję, że nigdy wcześniej nie miałem okazji spotkać się z sędzią o tak niskim poziomie profesjonalizmu. Jestem świadomy, że moje zachowanie podczas dzisiejszego meczu nie było właściwe. Niemniej jednak, decyzja sędziego o podyktowaniu karnego jest co najmniej kontrowersyjna. Sędzia podejmował swoje decyzje z długim opóźnieniem, co wywoływało zdziwienie w całej drużynie - wyjaśniał Alex Szram, bramkarz Grodu.

Sprawą w czwartek, 2 listopada, zajęła się Komisja Dyscyplinarna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Ukarała Alexa Szrama czteroletnim zawieszeniem. Tak więc przez cztery lata bramkarz Grodu Ćmińsk nie może zagrać w żadnym oficjalnym meczu. Zawieszenie ma rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego zawodnik nie będzie już mógł zagrać w najbliższy weekend w meczu swojej drużyny z Piaskowianką Piaski na swoim stadionie. Alex Szram ma jeszcze prawo odwołania się do Związkowej Komisji Odwoławczej Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Alex Szram to 36-letni bramkarz Grodu Ćmińsk, który na koncie ma występy w świętokrzyskich klubach, między innymi w Orliczu Suchedniów, Naprzodzie Jędrzejów, Hetmanie Włoszczowa, Wiernej Małogoszcz, KSZO 1929 Ostrowiec, ŁKS Łagów.