Stal Mielec pewnie ograł Znicza. Dwa gole Prokicia [ZDJĘCIA]

Jakub Zegarliński/Nowiny24.pl
Stal Mielec - Znicz Pruszków 3:1
Stal Mielec - Znicz Pruszków 3:1 akub Zegarliński / Polska Press
Stal Mielec po dobrym meczu wygrała ze Zniczem Pruszków 3:1 (2:0). Mielczanie powiększyli przewagę nad miejscem barażowym do 11 punktów.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Janusza Białka. W 12.minucie kąśliwym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Bartosz Nowak wyprowadzając Stal Mielec na prowadzenie. Biało-niebiescy nie spoczęli na laurach i raz po raz nacierali na bramkę strzeżoną przez Piotra Misztala. Ofensywną grą mielczan dyrygował świetnie dysponowany Nowak. W 35.minucie jego idealne dośrodkowanie z najbliższej odległości na gola zamienił Andreja Prokić. Tuż przed przerwą mielczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Zalepy zatrzymał się na poprzeczce.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli goście z Pruszkowa. Mielczanie przez pierwsze kilkanaście minut mieli problem z składnym wyjściem z własnej połowy, a gracze Znicza coraz śmielej poczynali sobie w okolicach pola karnego gospodarzy. W 65 minucie Tomasza Liberę przed kapitulacją uratowała poprzeczka. W kolejnych minutach Stal powoli odzyskiwała rytm gry.

W końcówce spotkania gościom udało się zdobyć gola kontaktowego i całym zespołem ruszyli do przodu wierząc w odrobienie strat. To sprawiło, że nadziewali się na kontry, a jedną z nich w doliczonym czasie gry wykorzystał Andreja Prokić ustalając tym samym wynik spotkania.

Stal Mielec - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)

Bramki: Nowak 12, Prokic 35, 90 - Chałas 88.

Stal: Libera – Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger, Cholewiak (83 Żegleń), Żubrowski, Nowak (90 Radulj), Lech, Prejs (69 Sobczak), Prokić (90 Marciniec). Trener: Janusz Białek.

Znicz: Misztal – Kucharski (46 Chałas), Jędrych, Mysiak, Włodarczyk, Machalski, Niewulis (78 Bartoszewicz), Banaszewski (88 Górka), Kaczmarek, Rackiewicz, Kubicki (71 Kopciński). Trener: Dariusz Banasik.

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).
Żółte kartki: Żubrowski, Prokić - Niewulis.
Widzów: 2983.