Swansea zremisowało z Evertonem. Dobry mecz Łukasza Fabiańskiego

Damian Wiśniewski
W 32. kolejce Premier League Swansea zremisowało u siebie z Evertonem 1:1. Goście prowadzili po golu Aarona Lennona, a wyrównał z rzutu karnego Jonjo Shelvey. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański.

Obie drużyny w tym sezonie o nic wielkiego już nie grają – mają na tyle dużą przewagę nad strefą spadkową, by być spokojnym utrzymania i na tyle dużą stratę do miejsc gwarantujących grę w pucharach (szczególnie Everton), żeby wiedzieć, że jest to bardzo odległy cel. I być może właśnie z tego powodu to spotkanie przez zdecydowaną część wyglądało bardzo ospale.

Kwadrans po rozpoczęciu gry Bafetimbi Gomis był bardzo blisko otwarcia wyniku, ale jego strzał z dystansu fantastycznie obronił Tim Howard. To nie była jednak najgorsza wiadomość Francuza dotycząca tej akcji – uderzając piłkę w kierunku bramki doznał kontuzji i chwilę później musiał opuścić murawę.

Na przerwę z prowadzeniem schodzili podopieczni Roberto Martineza. W 43. minucie gry po dośrodkowaniu McCarthy’ego dobrze w polu karnym gospodarzy odnalazł się Aaron Lennon i pewnym strzałem nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. Druga połowa również długo była prowadzona w dość rekreacyjnym tempie, a zmieniło się to w momencie, kiedy Seaumowi Coleamowi odcięło prąd i „Łabędzie” zdołały wyrównać. Irlandczyk w głupi sposób zagrał ręką we własnej szesnastce, a rzut karny na gola zamienił Jonjo Shelvey.

Swansea miało jeszcze jedną dobrą okazję do tego, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Tim Howard świetnie obronił strzał Sigurdssona z rzutu wolnego. Podział punktów sprawił, że ekipa Gary’ego Monka wyrównała swój rekord pod względem punktów zdobytych w jednym sezonie Premier League (47), ale oddalił on ją od europejskich pucharów.