Świąteczny turniej kibiców Miedzi Legnicy

Piotr Wiliński
Turniej kibiców miedzi legnica
Turniej kibiców miedzi legnica Piotr Wiliński
Już po raz czwarty legniccy kibice zorganizowali Świąteczny Turniej Charytatywny. W tym roku udało się im zebrać około 5 tys. złotych na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób z Upośledzeniem Intelektualnym „Jutrzenka” w Legnicy.

Do turnieju przystąpiło 10 drużyn: Miedź Legnica, Miedź Legnica piłkarze ręczni, Legniccy Strażacy, Reprezentacja Urzędu Miasta, Media legnickie, Stowarzyszenie kibiców SKTM, Stowarzyszenie kibiców Wielki Śląsk, BKS Bielsko, Promień Żary, DSA. Drużyny były podzielone na dwie grupy, grając metoda każdy z każdym, po 5 minut. Najlepsze dwie drużyny wychodziły do kolejnej fazy rozgrywek.

W turnieju zwyciężył zespół zawodników Miedzi, w składzie" Aleksander Ptak, Norbert Matuszak, Ireneusz Chrzanowski, Krzysztof Wołczek, Artur Gałęza, Bartłomiej Kuśnierz, Paweł Kulikowski, Szymon Wosiek, Wojciech Kulasa. W finałowym meczu legniczanie pokonali Wielki Śląsk 4:1. Trzecie miejsce zajął zespół piłkarzy ręcznych Miedzi.

Oprócz możliwości obejrzenia dobrej piłki, zebrani legniczanie mogli wziąć udział w licytacji różnych gadżetów sportowych, między innymi piłki z podpisem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, koszulki zawodników Miedzi wraz z autografami oraz koszulka z nr 13 z podpisami zawodników Miedzi, którzy w 1992 roku zdobyli Puchar Polski.