Szalony mecz Ruch Chorzów - Raków Częstochowa. Padło osiem bramek. Mistrz musiał się ostro napocić, żeby wygrać z beniaminkiem

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Kompletne widowisko w Gliwicach. Raków Częstochowa zabrał trzy punkty dzięki wygraniu z Ruchem Chorzów aż 5:3. Padło wiele pięknych bramek. Bohaterem mistrza Polski został Dawid Drachal, który jeszcze przed przerwą skompletował klasycznego hat-tricka.

PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 3:5

Ruch stać było na wiele. To właśnie beniaminek zaczął ostre strzelanie. Po składnej akcji w 7 minucie do siatki trafił Tomasz Wójtowicz.

Odpowiedź Rakowa przeszła najśmielsze oczekiwania. Faworyt zakończył pierwszą połowę z prowadzeniem 3:1. Wszystkie gole strzelił Dawid Drachal pozyskany za 600 tys. euro z Miedzi Legnica. Młodzieżowiec w polu karnym wykorzystał to, czego nie potrafił Łukasz Zwoliński.

Wydawało się, że Raków ma to spotkanie pod pełną kontrolą, kiedy w 69 minucie podwyższył Srdjan Plavsić, uderzając zza pola karnego przy prawym słupku.

Ruch jakimś cudem wrócił do gry. Kontakt złapał po fantastycznym trafieniu debiutującego Tomasa Podstawskiego i karnym skutecznie wyegzekwowanym przez poszkodowanego Daniela Szczepana.

Więcej argumentów mimo wszystko miał jednak Raków. Solowa akcja Władysława Koczerhina z 86 minuty przesądziła o zwycięstwie poprawiającym humory po czwartkowej porażce Ligi Europy z Atalantą Bergamo (0:2).

Raków ma 16 punktów i przynajmniej na chwilę wskoczył na drugie miejsce. W czwartek (28 września) rozegra zaległy hit z Lechem Poznań. Ruch zamyka tabelę. Przegrał piąty raz w sezonie. Jego czarna seria to siedem meczów bez przełamania.

Oceny piłkarzy po meczu Ruch Chorzów - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Ruch Chorzów

• Michał Buchalik - 2
  • Przemysław Szur - 3 (Dominik Steczyk - bez oceny)
  • Paweł Baranowski - 2 (Juliusz Letniowski - 3)
  • Maciej Sadlok - 2
  • Kacper Michalski - 3
  • Szymon Szymański - 2
  • Tomas Podstawski - 4
  • Tomasz Wótowicz - 4
  • Miłosz Kozak - 3
  • Daniel Szczepan - 4 (Bartłomiej Barański - bez oceny)
  • Tomasz Swędrowski - 3

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 3
  • Bogdan Racovitan - 3 (Milan Rundić - 3)
  • Adnan Kovacević - 3
  • Giannis Papanikolaou - 4
  • Dawid Drachal - 6
  • Gustav Berggren - 4
  • Ben Lederman - 3
  • Srdjan Plavsić - 4 (Deian Sorescu - bez oceny)
  • John Yeboah - 3 (Marcin Cebula - 3)
  • Łukasz Zwoliński - 3 (Ante Crnac - 3)
  • Bartosz Nowak - 3 (Władysław Koczerhin - 4)
Sytuacja z karnym dla Ruchu. Papanikolaou dostał żółtą, nie czerwoną kartkę
Sytuacja z karnym dla Ruchu. Papanikolaou dostał żółtą, nie czerwoną kartkę Canal+ Sport

Piłkarz meczu: Dawid Drachal
Atrakcyjność meczu: 10/10

Letnie okienko transferowe w Polsce dobiegło końca 4 września. To bynajmniej nie oznacza, że kadry zespołów zostały zamknięte. Kluby nadal mogą sprowadzać nowych piłkarzy, ale bezrobotnych. Poznajcie najciekawsze ruchy.

Najciekawsze wolne transfery w Polsce po zamknięciu letniego...