Szczęśliwy remis na zakończenie

Dariusz Cieślak
Pierwszy mecz Arki z Lechią zwiastował lepszą formę gdyńskiej drużyny
Pierwszy mecz Arki z Lechią zwiastował lepszą formę gdyńskiej drużyny Robert Śliwiński (Lechia.gda.pl)
Arka Gdynia wywiozła z Lubina trzy punkty i odbiła się od dna ligowej tabeli, a w spotkaniu kończącym piątą kolejkę Ekstraklasy, Lech Poznań zremisował z GKS Bełchatów 2:2. Mimo, że po niespełna godzinie gry przegrywał 0:2.

Kibice w Lubinie nie mogli być dzisiaj zadowoleni. Po pierwsze, obejrzeli słabe widowisko, a po drugie, ich ulubieńcy zanotowali kolejną z rzędu porażkę. W grze obserwowaliśmy dużo niedokładnych podań, a nawet jeśli, któryś z zawodników znajdował się w dogodnej sytuacji strzeleckiej to piłkę posyłał wysoko ponad bramką. Szczęście uśmiechnęło się jednak do piłkarzy Arki. W 42 minucie piłka trafiła do Przemysława Trytko, ten w nadspodziewanie łatwy sposób minął obronę rywala i pewnym strzałem pokonał Jewhena Kopyła i - tuż przed przerwą - dał Arce prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie spotkania gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ich akcje były coraz groźniejsze, ale nadal nieskuteczne. To co nie udawało się gospodarzom, po raz drugi wyszło gościom z Gdyni. W 85 minucie, strzałem z rzutu wolnego, Bartosz Ława ustalił wynik spotkania na 2:0.

Dzięki temu zwycięstwu Arka odbiła się od dna tabeli, w którym jeszcze bardziej pogrążyło się Zagłębie Lubin.

W spotkaniu kończącym piątą kolejkę, Lech Poznań, szczęśliwe zremisował z GKS-em Bełchatów. Szczęśliwe, ponieważ, do 59 minuty piłkarze ze stolicy Wielkopolski przegrywali 0:2. Kasprzika pokonali Popek i Cetnarski. Spotkanie mogło się podobać, było żywe i przyniosło sporo bramek.