Szmatuła i Pietrowski po zwycięstwie nad Lechią (WYPOWIEDZI)

Wojciech Grzegorzyca
Piast Gliwice wrócił na właściwe tory pokonując Lechię
Piast Gliwice wrócił na właściwe tory pokonując Lechię Jakub Kowalski
W ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Lechię Gdańsk 2:1. Zobaczcie, co po spotkaniu powiedzieli piłkarze gliwickiego zespołu - Jakub Szmatuła i Marcin Pietrowski.

Jakub Szmatuła (Piast Gliwice): Myślę, że wygraliśmy zasłużenie, chociaż mecz był wyrównany i Lechia miała swoje sytuacje. W drugiej połowie również poniosły nas trybuny. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy strzelić na 3:1, ale cieszymy się z tego co jest. Cały czas patrzymy na siebie. Teraz jedziemy na ciężki teren do Wrocławia. Śląsk przegrał z Górnikiem i teraz będzie szukał punktów u siebie. Będzie to ciężki mecz, ale mamy tydzień, żeby dobrze się przygotować.

Marcin Pietrowski (Piast Gliwice): Lechia była drużyną bardzo dobrze zorganizowaną. Z perspektywy boiska mogę nawet powiedzieć, że to drużyna najlepiej operująca piłką ze wszystkich, z którymi do tej pory graliśmy. Jednak za to punktów się nie zdobywa. To my byliśmy bardziej skuteczni i my zdobyliśmy trzy punkty. Kiedy doprowadziliśmy do remisu przed przerwą, w drugiej połowie poszliśmy za ciosem. Chcieliśmy zdobyć drugą bramkę, bo zależało nam na zwycięstwie. Remis, szczególnie u siebie, nas nie interesuje.