To już jest koniec, nie ma już nic? ŁKS Łódź w przedsionku I ligi

Dariusz Piekarczyk
To już jest koniec, nie ma już nic? ŁKS Łódź w przedsionku I ligi fot. Snna Jajkiewicz
W 22 ekstraklasowych meczach ŁKS Łódź zdobył zaledwie 10 punktów i okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej 15 pozycji, którą zajmuje obecnie Korona Kielce, traci 12 punktów.

Do końca sezonu pozostało jeszcze 12 kolejek, lecz trudno tu o optymizm, bo pozostałe zespoły także bijące się o pozostanie w elicie nagle musiałaby zaniemóc, a tak nie jest. W środowy wieczór ełkaesiacy grali zaległy mecz w Mielcu ze Stalą i komplet punktów był koniecznością. Nic takiego jednak się nie stało, ełkaesiacy przegrali 16 mecz w elicie i 11 na wyjeździe. Dodajmy, że na boiskach rywali nie zdobyli nawet punktu. Są jedynym takim zespołem w elicie, do której jakoś nie pasują. - Po pierwszych niezłych dziesięciu minutach pierwszej połowy zaczęło nam brakować jedności w działaniach w wyniku czego Stal stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych - mówił po meczu Marcin Matysiak, który po raz drugi w tym sezonie prowadził łodzian. - Odnotowaliśmy proste straty i nieodpowiednio zabezpieczaliśmy swoje ataki. Druga połowa była inna w naszym wykonaniu. Potrafiliśmy zdominować rywala i utrzymać się przy piłce na jego połowie.Zasłużyliśmy jako zespół minimum za remis.
W niedzielę (2 marca) ełkaesiacy podejmują na swoim boisku Puszczę Niepołomice. Drużyna gości ma 22 punkty i zajmuje w tabeli 16 miejsce - najwyższe w grupie spadkowej.Kibice łodzian czekają na wygraną swojej drużyny od 20 sierpnia zeszłego roku. Tego dnia ŁKS pokonał, na swoim stadionie, Pogoń Szczecin 1:0(0:0). Jeśli i tym razem polegnie, to można będzie jak nic śpiewać przebój Elektrycznych Gitar „To już jest koniec ...”. ą

Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)Bramka
1:0 - Ilja Szkurin (27)
Stal: Mateusz Kochalski – Alvis Jaunzems (90, Łukasz Gerstenstein), Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot, Krystian Getinger, Matthew Guillaumier (75, Rafa Santos), Piotr Wlazło, Igor Strzałek (62, Krzysztof Wołkowicz), Maciej Domański, Ilja Szkurin (75, Kai Meriluoto). Trener: Kamil Kiereś.
ŁKS: Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga (70, Antoni Młynarczyk), Rahil Mammadow, Marcin Flis, Riza Durmisi, Pirulo (46, Kamil Dankowski), Thiago Ceijas (61, Jakub Letniowski), Michał Mokrzycki, Dani Ramirez, Husein Balić (90, Piotr Głowacki), Stipe Jurić (46, Piotr Janczukowicz). Trener: Marcin Matysiak.
Czerwona kartka: Maksymilian Pingot (druga żółta, 90+2). Żółte kartki: Maksymilian Pingot - Husein Balić, Riza Durmisi, Rahil Mammadow. Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 5673.
PKO ekstraklasa
23. kolejka. Piątek (1 marca): Cracovia - Warta Poznań (początek mecz o godzinie 18, 18, wynik meczu rundy jesiennej 0:0), Ruch Chorzów - Piast Gliwice (20.30, 0:0). Sobota (2 marca): Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (15, 1:4), Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (20, 4:3), Śląsk Wrocław - Widzew Łódź (17.30, 2:0). Niedziela (3 marca): ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (12.30, 1:2), Raków Częstochowa - Lech Poznań (17.30, 1:4), Zagłębie Lubin - Korona Kielce (15, 0:2). Poniedziałek (4 marca): Radomiak Radom - Stal Mielec (19, 0:2).