Tomasz Kupisz strzelił gola w Serie B i dał nadzieję Cittadelli na utrzymanie

Bartosz Głąb
Tomasz Kupisz zdobył bramkę w 53. minucie spotkania 41. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy Catanią, a Cittadellą. Jego drużyna wygrała to spotkanie 3:2, dzięki czemu Citadella wciąż utrzymuje szanse na baraże o utrzymanie w Serie B.

To mógł być polski mecz w Serie B, jednak jak Tomasz Kupisz w Cittadelli, tak i Michał Chrapek w Catanii delikatnie mówiąc nie są najsilniejszymi ogniwami swoich zespołów. Zgodnie z przewidywaniami obaj zawodnicy zaczęli spotkanie na ławkach rezerwowych swoich drużyn.

Szczęście uśmiechnęło się do Kupisza, kiedy w 11. minucie grający na jego pozycji Andrea Paolucci doznał kontuzji i Polak mógł pojawić się na boisku. Do przerwy spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a osiem minut po zmianie stron Tomasz Kupisz wpisał się na listę strzelców, dając bardzo ważne prowadzenie swojej drużynie.

Cztery minuty przed końcem meczu Catania zdołała doprowadzić do wyrównania, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Cittadelli. W drużynie Catanii w 76. minucie na boisku pojawił się Michał Chrapek, ale nie pomógł w zdobyciu choćby punktu.

Dzięki zwycięstwu Cittadella przed ostatnią kolejką traci dwa punkty do miejsca dającego baraż o utrzymanie się w Serie B.