Totolotek Puchar Polski. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów. Pięć ekip z Ekstraklasy, trzy z 1 Ligi

DW
Pięciu przedstawicieli Ekstraklasy i trzech przedstawicieli 1 Ligi zobaczymy w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Totolotek Puchar Polski. Poznaliśmy już wszystkich ćwierćfinalistów "Pucharu Tysiąca Drużyn". Do najlepszej ósemki dotarły aż trzy drużyny z Fortuna 1 Ligi. Stawkę uzupełniają ekipy z Ekstraklasy. W grze pozostają m.in. mistrz Polski Piast Gliwice i wicemistrz Polski Legia Warszawa.

Totolotek Puchar Polski. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów

Piast Gliwice awansował do ćwierćfinału na stadionie w Ząbkach, gdzie pokonał rezerwy Legii Warszawa 2:0. Obie bramki zdobył Gerard Badia. Hiszpan mógł ustrzelić hat-tricka, lecz nie wykorzystał pierwszej jedenastki.

W ćwierćfinale oprócz Piasta Gliwice jest jeszcze Legia Warszawa. Stołeczna drużyna pokonała kolejnego drugoligowca. W Łęcznej ograła miejscowego Górnika 2:0. Do siatki trafili Walerian Gwilia i Jose Kante.

Awans na grząskiej murawie w Boguchwale zapewnił sobie Lech Poznań, choć nie było łatwo. Zespół Dariusza Żurawia zaliczył słaby mecz. Ostatecznie wygrał z drugoligową Stalą Stalowa Wola 2:0 po bramkach Tymoteusza Puchacza i Tomasza Dejewskiego. Bohaterem okazał się bramkarz - Mickey van der Hart.

W ćwierćfinale mamy również obrońcę trofeum! Lechia Gdańsk przegrywała do przerwy z Zagłębiem Lubin 0:2, ale ostatecznie wygrała 3:2. Piłkarze Piotra Stokowca wynik meczu odwrócili w ciągu 10 minut. Tyle zajęło im zdobycie trzech bramek.

Pierwszoligowy GKS Tychy był lepszy od grającego poziom wyżej ŁKS-u. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w meczu 1/8 finału pokonali przyjezdnych z Łodzi 2:0. Na listę strzelców wpisali się w drugiej połowie Wojciech Szumilas i Marcin Biernat.

Stal Mielec wygrała za to w Stargardzie 2:1. Dla gospodarzy trafił Piotr Kurbiel, a dla przyjezdnych Adrian Paluchowski i Mateusz Mak.

Miedź Legnica odrobiła jednobramkową stratę za sprawą gola w doliczonym czasie drugiej połowy i pokonała Stomil Olsztyn po serii rzutów karnych. Spadkowicz z Ekstraklasy okazał się lepszy w serii jedenastek wygrywając 4:3.

Ostatnim ćwierćfinalistą jest Cracovia. Pasy grały ponad dwie godziny z Rakowem Częstochowa, ale po bezbramkowym remisie rozstrzygnięcie musiały zapewnić rzuty karne. W nich podopieczni Michała Probierza nie pomylili się ani razu i wygrali aż 4:1.