Trenerzy po meczu Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec (KONFERENCJA)

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec
Trenerzy po meczu Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec Łukasz Łabędzki
W meczu 33. kolejki 2. ligi Kotwica Kołobrzeg przegrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku.

Piotr Tworek (Kotwicy Kołobrzeg): Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Zagłębia Sosnowiec. Widać było ogromne doświadczenie, ogranie - szczególnie w środku pola, gdzie rządził Łukasz Matusiak i Sebastian Dudek. Straciliśmy gola, po aucie i ta bramka nie miała prawa wpaść, gdyż powinniśmy być bardziej skoncentrowani w naszym polu karnym. W drugiej połowie zdecydowanie przeważaliśmy i całe spotkanie mogło się podobać, gdyż mecz był otwarty, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Wiedzieliśmy, że narażamy się na kontry i wtedy również Zagłębie stwarzało przewagę. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć jednego punktu, bo okazje były i ten remis dawałby większą pewność zawodnikom, że ta praca na treningach nie idzie na marne.

Robert Stanek (Zagłębie Sosnowiec): Kotwica miała cel, żeby wygrać i liczyć się w walce o utrzymanie. W pierwszej połowie mieliśmy dwie sytuacje stuprocentowe, niestety nie udało się strzelić. Później wyszliśmy na prowadzenie i znowu dochodziliśmy do dobrych okazji. Po pierwszych 45 minutach powinno być 3:0 i po meczu. Gospodarze rzucili się na nas od początku drugiej części, gdyż nie mieli nic do stracenia. Stwarzali sobie dobre szanse, ale Szymon Gąsiński bardzo dobrze bronił, udało nam się i dalej walczymy o awans! Dziękuję bardzo moim chłopakom za determinację, wolę walki i kibicom Zagłębia, którzy nas tak dzielnie dopingowali.

źródło: Zagłębie Sosnowiec