Trenerzy po meczu Polonia - Arka (KONFERENCJA)

Marcin Szczepański
Konferencja prasowa po meczu Polonia Bytom - Arka Gdynia (0:1)
Konferencja prasowa po meczu Polonia Bytom - Arka Gdynia (0:1) Marcin Szczepański
Na konferencji po meczu Polonii Bytom z Arką Gdynia, mimo zwycięstwa nie pojawił się trener gości, Petr Nemec. - Mecz nie był porywającym widowiskiem - stwierdził jego asystent, Paweł Sikora. - Chciałem podziękować swoim piłkarzom za walkę i zaangażowanie do końca - mówił z kolei Piotr Pierścionek, trener Polonii.

Paweł Sikora (II trener Arki Gdynia): Mecz nie był porywającym widowiskiem. Można powiedzieć, że było to takie spotkanie, gdzie powinniśmy w pierwszej połowie strzelić drugą bramkę, mielibyśmy więcej spokoju. Mieliśmy ku temu kilka okazji. Piotr Tomasik miał dwie bardzo dobre sytuacje. Skończyliśmy pierwszą połowę z wynikiem 1:0. W drugiej połowie też mieliśmy kilka sytuacji, ale pierwsza liga jest tak specyficzna, że nikt za wrażenia punktów nie będzie dawał. Graliśmy wcześniej kilka meczów bardzo ładnych, ale przegrywaliśmy. Cracovia też piękną piłkę gra, ale jak widać nie przynosi jej to rezultatów. Pierwsza liga jest specyficzna, zawsze to powtarzam. Przede wszystkim konsekwencja i dobra gra w obronie.

Piotr Pierścionek (trener Polonii Bytom): Gratuluję zwycięstwa zespołowi Arki. Chciałem podziękować swoim piłkarzom za walkę i zaangażowanie do końca. Całkiem przyzwoicie weszliśmy w mecz. Mieliśmy do pewnego momentu inicjatywę i w najmniej spodziewanym momencie straciliśmy bramkę, która podłamała zespół i w pierwszej połowie nie potrafiliśmy złapać takiego rytmu jak byśmy chcieli. W drugiej połowie dobrze zorganizowany zespół gości nie pozwolił na wiele. My nie potrafiliśmy przenieść ciężaru gry bliżej bramki przeciwnika, stwarzać więcej okazji i dlatego ten mecz przegraliśmy.