Trenerzy po meczu Rozwój Katowice - Wisła Płock (KONFERENCJA)

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Rozwój Katowice - Wisła Płock
Trenerzy po meczu Rozwój Katowice - Wisła Płock Łukasz Łabędzki
W meczu 9. kolejki 1. ligi, Rozwój Katowice wygrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 2:1 (1:0). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Mirosław Smyła (Rozwój Katowice): Bardzo mi zależało na tym zwycięstwie. Dedykuję je mojej matce, która bardzo mocno walczy i mam nadzieję, że - podobnie jak nasz zespół - też wygra. Ten mecz jest obrazem miejsca, w którym się znajdujemy. Po pierwsze: zwycięstwo pokazuje, że możemy. Po drugie - sami prokurowaliśmy kuriozalne sytuacje, co daje informację, ile pracy jeszcze przed nami. Po trzecie - zespół Wisły Płock pokazał, jak powinno się grać w piłkę nożną. Dało mi to spotkanie naprawdę dużo.

Marcin Kaczmarek (Wisła Płock): Bardzo duży wpływ na wydarzenia na boisku miało to, że musieliśmy całą drugą połowę grać w dziesięciu przeciwko jedenastu zawodników z Katowic. Jestem przekonany, że wyglądałaby ta druga połowa zupełnie inaczej, gdybyśmy mieli równe szanse. Nie będę się wypowiadał na temat pracy sędziów, bo nie mamy na to żadnego wpływu. Raz zrobiłem to po meczu w Legnicy, ale nasze opinie w tym względzie i tak idą w próżnię. Gratuluję Rozwojowi punktów. Gramy dalej. Czerwona kartka dla Łuczaka? Nie miało prawa się takie coś wydarzyć. Okazuje się jednak, że to się zdarza nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom. Musimy wyjaśnić to sobie w naszym gronie. On zdaje sobie sprawę, że zachował się nagannie.

źródło: Rozwój Katowice