Trenerzy po meczu Ruch - Piast (KONFERENCJA)

krk
Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik MACIEJ GAPINSKI / POLSKA PRESS
Ruch Chorzów w Derbach Górnego Śląska zremisował z Piastem Gliwice 1:1. - Nie wygraliśmy, ale uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Drużyna jest dobrze dysponowana - stwierdził Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Niebieskich.

Waldemar Fornalik: – Często ocenia się grę zespołu czy poziom spotkania po wyniku. My nie wygraliśmy, ale uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Drużyna jest dobrze dysponowana. Straciliśmy bramkę która nie podcięła nam skrzydeł. Stworzyliśmy sobie sytuacje, ale niestety w piłce gdy nie strzela się bramek, nie wygrywa się meczów. Statystyki przemawiają na naszą korzyść, ale wynik jest taki a nie inny. Każdy punkt będzie bardzo istotny w tej rozgrywce o utrzymanie i tak do tego podchodzimy.

Radoslav Latal:– Początek nie był dobry w naszym wykonaniu. Przez pierwsze 10 minut mieliśmy problemy z grą. Okazje miał Wilczek, niestety nie zdobył bramki. Zdobyliśmy gola po fantastycznym strzale Vassiljeva. Później dobrze się broniliśmy, nie jestem jednak zadowolony z ostatnich 5 minut. W drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze taktycznie. Największe problemy były w środku pola, gdzie gospodarze prezentowali się bardzo dobrze. Udało nam się stworzyć bardzo dobrą okazję, ale znów nie wykorzystał jej Wilczek, ale uważam, że remis to dla nas dobry rezultat. Jestem zadowolony.

źródło: Ruch Chorzów