Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa (KONFERENCJA)

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa
Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa Łukasz Łabędzki
W meczu 23. kolejki 2. ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Rozwój Częstochowa 3:1. Zobacz co trenerzy obu drużyn powiedzieli po tym spotkaniu.

Robert Stanek (Zagłębie Sosnowiec): Pierwsze wejście przespane, dostaliśmy bramkę, później to zaczęło się jakoś układać. Bramka na 1:1, 2:1, 3:1... drużyna znowu pokazała charakter. Ci chłopcy tworzą taki kolektyw w szatni, na boisku i poza nim, że pracować z tymi ludźmi to sama przyjemność. Tomek Szatan mógł ten mecz zakończyć trochę szybciej, gdyż miał świetną okazję w 84. minucie, nie udało się. Walczyliśmy do końca, strzeliliśmy bramkę na 3:1. My strzeliliśmy, Raków nie i właśnie taka jest piłka.

Radosław Mroczkowski (Raków Częstochowa): Na pewno chcę pogratulować gospodarzom zwycięstwa, byli dzisiaj skuteczni. Spotkanie było dobre, dla nas niedobry był wynik. W momencie kiedy mieliśmy dobre otwarcie tego meczu, powinniśmy spokojnie przetrzymać te parę minut, które były trudne. Za łatwo straciliśmy bramkę, szczególnie tą przy stałym fragmencie gry i później w drugiej połowie. Mecz był otwarty dlatego sporo było sytuacji, możemy mieć do siebie pretensje, że nie potrafiliśmy tych sytuacji zamienić na kolejną bramkę. Nie mogę powiedzieć nic złego, mecz był poprawny. Poprawny w sensie, że graliśmy w piłkę, były sytuacje, natomiast byliśmy o te dwie bramki gorsi. Na pewno możemy mieć do siebie dużo pretensji jeśli chodzi o skuteczność. Przy tych sytuacjach, gdybyśmy byli skuteczniejsi mecz byłby ciekawszy. No trudno, na pewno chcemy wygrywać, ale są też takie momenty, że przychodzą porażki, trzeba się z tym pogodzić. Pracujemy dalej, nie załamujemy się, jesteśmy też w etapie zmiany. Wierzę, że będziemy punktować. Jest to dopiero początek rundy, także na pewno będziemy zdeterminowani żeby grać coraz lepiej, skuteczniej i żeby się to przede wszystkim przekładało na punkty.

źródło: Zagłębie Sosnowiec