Marcin Trzyna
Tomasz Bała do Cracovii przeszedł z juniorów Stali Rzeszów
Tomasz Bała do Cracovii przeszedł z juniorów Stali Rzeszów Anna Karczmarz
Tradycyjny Trening Noworoczny Cracovii zakończył się zwycięstwem ekstraklasowej drużyny z rezerwami 5:3. Pierwszą bramkę w 2023 roku zdobył Tomasz Bała, napastnik drugiej drużyny "Pasów". 21-letni napastnik pochodzi z Hyżnego pod Rzeszowem, tam w miejscowej Polonii stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, a do Krakowa przeniósł się w 2017 roku z juniorów Stali Rzeszów.

Pierwsza bramka w Nowym Roku padła w 11. minucie spotkania. Podanie Kacpra Jodłowskiego skutecznie wykorzystał Tomasz Bała. 21-letni zawodnik, który na co dzień rywalizuje w 3. lidze, na swoim koncie ma jeden występ w PKO BP Ekstraklasie (17 minut z Lechem Poznań w 2020 roku - przyp. red.).

Dość szybko wyrównał inny piłkarz pochodzący z Podkarpacia; bramkę na 1:1 zdobył wychowanek UKS 6 Jasło - Michał Rakoczy, który jeszcze w pierwszej połowie zwiększył swój dorobek bramkowy, strzelając gola na 2:2.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem pierwszej drużyny 5:3. W zespole Cracovii oprócz Rakoczego, wystąpił również pochodzący z Krosna Karol Knap.

Cracovia - Cracovia II 5:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Bała 11, 1:1 Rakoczy 18, 1:2 Balaj 27, 2:2 Rakoczy 39, 2:3 Strózik 46 karny, 3:3 Budziński 56, 4:3 Jaroszyński 58, 5:3 Makuch 59.