Trzecia z rzędu porażka Gryfa. Lepsza okazała się Ostrovia

Tomasz Smuga/Dziennik Bałtycki
Wejherowianie w trzech ostatnich meczach przegrywali
Wejherowianie w trzech ostatnich meczach przegrywali Piotr Kwiatkowski
Po porażkach w poprzednich kolejkach z Rakowem Częstochowa i Calisią Kalisz piłkarze wejherowskiego Gryfa Orlex zamierzali poszukać punktów w Wielkopolsce. Beniaminek II ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski okazał się lepszy od żółto-czarnych i pokonał ich 1:0.

Kompromitacja Lechii Gdańsk. Drużyna Michała Probierza rozbita w Łodzi! [ZDJĘCIA]

Mecz wejherowian z Ostrovią nie był widowiskiem na najwyższym poziomie. Ale gra była wyrównana i tak naprawdę do ostatnich minut sprawa końcowego wyniku była otwarta.

Jednak tylko zespół gospodarzy potrafił znaleźć sposób na bramkarza rywali. Zwycięski gol - jak się później okazało - padł w 55 minucie. Podanie z głębi boiska w okolice pola karnego żółto-czarnych otrzymał Marek Szymanowski. Zawodnik Ostrovii uderzył w długi róg bramki i mimo interwencji Macieja Szlagi piłka zatrzepotała w siatce.

Zespół gospodarzy mógł znacznie prędzej otworzyć wynik meczu, ale w 28 minucie po strzale z 25 metra Wrzesińskiego piłka minimalnie przeleciała obok słupka. Natomiast gryfici w pierwszej odsłonie meczu przede wszystkim skoncentrowani byli na grze w defensywie.

W drugiej połowie oprócz bramkowej sytuacji najciekawsza akcja miała miejsce w 65 minucie. Ze skrzydła w pole karne piłkę dośrodkował Wrzesiński. Szczupakiem strzelał Michalski, ale świetną interwencją wykazał się Szlaga. Gryf do końca spotkania walczył o doprowadzenie przynajmniej do wyrównania, ale gospodarze stanowczo bronili dostępu do swojego pola karnego. W doliczonym czasie gry dwukrotnie gryfitów mógł dobić Tomasz Kempiński, ale oba jego strzały przeszły obok słupka.

W najbliższej kolejce gryfici ligowych punktów postarają się poszukać przed własną publicznością w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice. Ruch w obecnym sezonie przyzwoicie sobie radzi w wyjazdowych meczach. W siedmiu spotkaniach trzy wygrał, a dwukrotnie zremisował.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 - Marek Szymanowski (55)

Ostrovia: Pawłowski - Krawczyk, Reyer (77 Błaszczyk), Czech, Wiącek l - Izydorski (45 Szymanowski l), Kowalski - Haberek, Molka, Wrzesiński, Gościniak l - Michalski (73 Kempiński)

Gryf: Szlaga - Miszka l, Skwiercz, Kostuch, Warcholak - Łuczak, Kołc l - Brzuzy, Siemaszko, Gicewicz (58 Krzemiński) - Bejuk