U-15: Polska zremisowała ze Szkocją w meczu towarzyskim

Maciej Dąbrowski
Nowe koszulki reprezentacji Polski
Nowe koszulki reprezentacji Polski Nike
W meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Miejskim w Kluczborku reprezentacja Polski do lat 15 zremisowała ze Szkocją 2:2.

Świetna pogoda na rozgrywanie meczu pozwoliła nie tylko rozwinąć skrzydła młodym piłkarzom, ale również kibicom, którzy licznie stawili się dziś na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Około 1800 widzów zgotowało - miejmy nadzieję - przyszłym reprezentantom kraju w dorosłej reprezentacji doskonałą atmosferę.

Pierwszy gol padł w 20. minucie, kiedy po dobrej akcji i podaniu od Przemysława Bargiela piłkę do siatki skierował Mateusz Szwed. Radość Polaków nie trwała jednak długo, gdyż trzy minuty później ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy z 20. metrów popisał się Lewis Hitchison. Podopieczni Rafała Wójcika ponownie wyszli na prowadzenie w 26. minucie. Po dośrodkowaniu Przemysława Bargiela z rzutu wolnego piłkę uderzył Mateusz Szwed, ale Josh Donaldson wybił ją przed siebie. Futbolówka spadła prosto pod nogi Mateusza Praszelika, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Szkoci wyrównali tuż przed przerwą. Trójkową akcję Marku - Hutchison - Aitchison, strzałem z bliska wykończył ten ostatni.
W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już goli i mecz zakończył się remisem 2:2.

Na trybunach znalazło się dziś kilku skautów - m.in. z Arsenalu Londyn, Manchesteru United oraz 2 z Włoch. Był też m.in. trener Pomologii Prószków, który bacznie przyglądał się rozwojowi wydarzeń na boisku.

Polska - Szkocja 2:2 (2:2)
Mateusz Szwed 20', Mateusz Praszelik 26' - Lewis Hutchison 23', Jack Aitchison 39'.

Polska: 1. Michał Gołuński - 2. Michał Mydlarz (41, 4. Szymon Zalewski), 5. Jan Sieracki, 6. Sebastian Walukiewicz, 15. Michał Gładysz (79, 14. Mateusz Skrzypczak) - 13. Kacper Tabiś, 10. Przemysław Bargiel, 18. Błażej Starzycki, 9. Mateusz Praszelik (61, 16. Sebastian Jarosz), 11. Dennis Jastrzembski (57, 8. Jakub Sinior) - 7. Mateusz Szwed.

Szkocja: 1. Josh Donaldson - 2. Aidan Maxwell, 3. Stephen Welsh, 4. Jack Thomson, 5. Daniel Church - 11. Glenn Middleton, 7. Jack Aitchison, 9. Kieran Freeman (62, 16. Ewan Henderson), 10. Zak Rudden (60, 17. Ewan McLevy), 8. Kristi Marku (67, 14. Stephen Kelly) - 15. Lewis Hutchison (80, 20. Kerr McInroy).

żółte kartki: Walukiewicz - Thomson.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 1800.